Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Налага ми се да направя по-сериозно поставяне на преходни лайсни. След серия некоректни "майстори", извършили половинчати довършителни работи, трябва да изрежа около... 10 лайсни? Горе-долу.
Сред тях има Т-образни, Г-образни, нормални преходни.

Досега работих с ъплошлайф и успях да направя 3, криво-ляво. Остават ми още много обаче... а взех да се плаша от работата с този "флекс", тъй като 1 диск буквално се пръсна в мен.
Накратко, без да ви губя времето: има ли някакъв, макар и по-труден начин, да режа лайсни (най-вече преходни - от този тип: https://bauhaus.bg/img/47110/640/640/product_47110.jpg)


Благодаря предварително за отделеното време!
Lion15 - специалист
Може с ножовка.
И с флека може,но щом и ти се плашиш като мен. :-D :-D
Със зеге с нож за метал.
С ножовката мисля ,че ше стане най-точен срез.
Заглаждаш накрая с една пила или шкурка и готово.
:-D
vitorio83 - специалист
пон ное 18, 2019 3:39 pmLion15 написа:
Може с ножовка.
И с флека може,но щом и ти се плашиш като мен. :-D :-D
Със зеге с нож за метал.
С ножовката мисля ,че ше стане най-точен срез.
Заглаждаш накрая с една пила или шкурка и готово.
:-D
Скоро рязах и аз.Ако са с покритие елоксация с флекса е направо опасно,покритието е много гладко и диска се плъзга.Отрязах си ги с ножовка с тънък лист,става чудно,както каза колегата по горе и много точно.Заглаждаш с една пила и си готов.С какъв захват са тези лайсни?
Chefo77 - майстор
Ако нямаш малко шлайфче 76 мм (а очевидно нямаш), колегите са посочили начина. Аз ще добавя само, че има едни малки ножовки с лък, които са много по-лесни за държане. Ето това имам предвид:

https://www.home-max.bg/mini-nojovka-profi-erba/

После с фина пила - и си готов.
Да, нямам по-малък шлайф, само 125мм.
Още след като пуснах темата се сетих, че имам такава ножовка (като от последния коментар) и пробвах с нея - олющва лайсната ляво/дясно от среза, защото се мести много, но с малко свикване ще стане работата :)

Благодаря ви за съветите! Само пила трябва да взема и така.
Chefo77 - майстор
Натегни листа - това първо. И второ - използвай палеца на ръката, която държи лайсната, за да ограничиш мястото на среза.
пон ное 18, 2019 8:46 pmChefo77 написа:
Натегни листа - това първо. И второ - използвай палеца на ръката, която държи лайсната, за да ограничиш мястото на среза.
Да, листът си е натегнат; а и срезът на 1 по-голяма и "дебела" лайсна се получи много добре :)
Направо не вярвах, че може толкова приемливо да става без флекс... Ще си го карам безопасно! :)

Благодаря на всички!
VLADO66 - майстор
Лайстните се режат идеално с флекс и диск за неръждавейка, който е по-тънък от обикновения.

Тема "Рязане на преходни лайсни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: