Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Руди - майстор
Дано всичко мине успешно!
Спомням си на един доста голям покрив (няколко декара), на който строителят гарантираше, че "може и по-малък наклон", три пъти прави ремонт. Първия път кърпи местата, където течеше. Водата бързо си намери друг път. Втория път мина всички фуги отгоре със силикон. Не се получи 100% ефект. Третия път сваля болтовете и пълни вътре снадките...
Оттогава не съм виждал такава планина празни патрони от силикон.
torbalan - Дървен философ
ср ное 27, 2019 5:29 pmРуди написа:
...
Третия път сваля болтовете и пълни вътре снадките...
Оттогава не съм виждал такава планина празни патрони от силикон.
Аз го правих това, но се разминах с 3 или 4 патрона, като пренавих целия покрив(моя е около 200 кв. метра)...

Не спазих изискването винтовете да се завиват перпендикулярно на панелите. За това се наложи да ги уплътнявам. :)
Вадим Владимиров - специалист
За този случай се ползва ето такава уплътнителна лента. Дограмаджиите я имат в изобилие
Прикачен файл:
fugendichtband_600_s.png
Burton - помощник
Здравейте отново,
след слабичкия дъжд преди 2 дена, отново се появиха капчуци. Не знам да съм доволен или недоволен ли, защото голямото капане върху една от машините ми спря, но там уплътнявах 2 дена преди да завали и предполагам това време е било достатъчно на уплътнителя да стегне, а там където капеше последно, го уплътнявах ден преди да завали. Предстои ми ново качване, за да прегледам всичко отново и да видя дали подозренията ми са верни.
Голяма мъка с тия напречни снадки...
Ако на някой му предстои поставянето на такъв покрив и термо/евро панела му е парчета, а не по цялата дължина, съвета от препатил човек е да уплътнява хубаво напречните снадки и с уплътнител и с винтове, че след това става много трудно и изнервящо. И защитното фолио, задължително да се махне ! Колегата @шоп беше написал, че проблема не е от него, вероятно не би бил ако наклона беше по-голям, но при по-малък наклон е ! Виждам там, където е останало застъпено в снадките, как вече от слънцето се е повдигнало и под него има вода...
Много разтелихме темата, но ако на един поне успеем да помогнем със съвети и избягване на моите грешки, ще съм доволен :)
шоп - майстор
Моя съвет е, че от покрив не трябва да се пести. Никакви напречни снадки.
2ра употреба панели-няма лошо, но да са по размер или по-дълги и да се прережат до нужната дължина.
Чираче - майстор
нед дек 01, 2019 10:28 amшоп написа:
Моя съвет е, че от покрив не трябва да се пести. Никакви напречни снадки.
Така и не видяхме снимки :? За предпочитане е и чертеж как са изпълнени напречните снадки. Аз не виждам причина, за да не се оправи.
Burton - помощник
нед дек 01, 2019 11:39 amЧираче написа:
нед дек 01, 2019 10:28 amшоп написа:
Моя съвет е, че от покрив не трябва да се пести. Никакви напречни снадки.
Така и не видяхме снимки :? За предпочитане е и чертеж как са изпълнени напречните снадки. Аз не виждам причина, за да не се оправи.
Ще се опитам да им намаля размера, че форума по никакъв начин, даже и архивирани, не ми позволява да ги кача :(
Burton - помощник
Успях да им намаля размера. Снимките са преди да правя каквото и да било.
Прикачен файл:
11.jpg
Прикачен файл:
22.jpg
Прикачен файл:
33.jpg
Прикачен файл:
77.jpg
gnt69 - майстор
нед дек 01, 2019 11:52 amBurton написа:
Успях да им намаля размера. Снимките са преди да правя каквото и да било.
Аз лично оправия с тия панели не виждам. Вземи малко парчетии, после ги оголи панелите преди монтажа, ама оголването не само фолиото ами и по 5-10 сантиметра от изолацията и долния лист ламарина. Спазвай тая схема на монтаж горното да ляга на долното и няма да имаш никакви проблеми и течове.

Прикачен файл

сандвич.jpg
сандвич.jpg (16.53 KиБ) Видяна 1563 пъти
Burton - помощник
нед дек 01, 2019 12:26 pmgnt69 написа:
нед дек 01, 2019 11:52 amBurton написа:
Успях да им намаля размера. Снимките са преди да правя каквото и да било.
Аз лично оправия с тия панели не виждам. Вземи малко парчетии, после ги оголи панелите преди монтажа, ама оголването не само фолиото ами и по 5-10 сантиметра от изолацията и долния лист ламарина. Спазвай тая схема на монтаж горното да ляга на долното и няма да имаш никакви проблеми и течове.
Точно така е направено. Имам представа от строителство и не само, цялата конструкция съм си я проектирал и изработил сам. Застъпването е спазено, по около минимум 15 см. съм ги застъпил и от там идва и очудването ми за тези течове.

Тема "Покрив от европанел, капе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: