Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Burton - помощник
Здравейте,
порових из форума, но не открих тема, която да ми помогне в моя случай, а именно - Имам любителска работилница, която преди 3 години покрих с европанел. Когато го монтирах обаче никой от помагачите ми не ми припомни, че трябва да отлепя найлоните, да, знам, удряте се по челата, вече и аз го правя, но стореното е факт. В последствие разлепих всички найлони, където се виждаха, но естествено по снадките остана и сега всяка година се появява капене на различни места, найлона там просмуква и капе вътре. Запушвам едни места, водата си намира път от другаде... Лошото е, че се вижда едва, когато завали, при сухо време не откривам никъде пролуки. Тези, които капеха запълних със силикон, но както казах явно си намира път от другаде. Днес е поредния дъждовен ден, в който се отварят нови капчуци :( Мисля, че това със силикона вече не върши работа и се замислям с какво мога да покрия всички снадки, т.е. да ги запечатам. Сетих се за подпокривна хартия или фолио, но би ли ми свършило работа ?
Всяко мение и съвет биха ми били от полза, помагайте, че се видях в чудо...
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Djack - специалист
Удари му отгоре две ръце "течна гума" с мрежа! :partyman:
VLADO66 - майстор
Подпокривното фолио или мембрана нямат УВ защита и ще заминат бързо.Махни стария силикон и обмажи хубаво всички снадки с полиуретанов уплътнител от край до край.
Руди - майстор
Добре е да се знае какъв е наклонът на покрива,
а също и от кои снадки капе - успоредните на
наклона или напречно на наклона?
Burton - помощник
Течната гума е добър вариант, но това би могло да стане чак напролет, когато изсъхне всичко, а сега капе върху машини и инструменти...
Вероятно полиуретановия уплътнител в този момент е по-добрия вариант, открай, докрай по всички снадки, само ме притеснява ако е влажно дали ще хване или и тук трябва да чакам да изсъхне. И дали трябва да развивам панелите, за да положа уплътнителя между тях или е достатъчно просто да е слой по самите снадки ? :?
Burton - помощник
вт ное 26, 2019 12:11 pmРуди написа:
Добре е да се знае какъв е наклонът на покрива,
а също и от кои снадки капе - успоредните на
наклона или напречно на наклона?
Вероятно напречните, т.е. по наклона, но честно казано не мога да разбера. Качвал съм се от вътрешната страна, като пипна снадката, цялата е мокра и в някакъв момент прави капка.
То е ясно, че ще трябва да мина всички снадки, въпроса е с какво и в това време...
gnt69 - майстор
вт ное 26, 2019 12:48 pmBurton написа:
То е ясно, че ще трябва да мина всички снадки, въпроса е с какво и в това време...
А какво представлява този европанел.
Burton - помощник
вт ное 26, 2019 12:54 pmgnt69 написа:
вт ное 26, 2019 12:48 pmBurton написа:
То е ясно, че ще трябва да мина всички снадки, въпроса е с какво и в това време...
А какво представлява този европанел.
Прикачен файл:
ev.jpg
ev.jpg (38.46 KиБ) Видяна 2107 пъти
VLADO66 - майстор
Трябва да е сухо и над 5 градуса.Полиуретана трябва да е със стайна температура, защото когато е студен , се разнася трудно.
preslav - майстор
Говори с тези хора https://lorka.bg/ - аз съм много доволен от ХИП-2, но може да ти препоръчат и нещо друго.

Тема "Покрив от европанел, капе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: