Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
С регулатора и колекторния двигател колегата ти обясни че нямаш плавен старт. Отделно двигателите от пералня ще ти дойдат с недостатъчна мощност. Говоря за оня който имаш и колекторния който се каниш да купиш. Да не говорим че ще ти надуе главата.
Работата може да стане но с честотен инвертор и трифазен двигател. Но за тая работа ще трябва да се бръкнеш с около 100 лева за двигател и между 250 и 300 лева за инвертора като цените и за двете неща са за втора употреба. И тогава май ти е по добре да идеш на специализиран серво мотор.
По добре се замисли на варианта и предложението на Тошко.
miroki - майстор
То ако става дума за 20 оборота, пералнята има едни фиксирани, горе долу до към 50.
Но по-добре да се редуцира. Това са около 10 000 оборотни мотори и може да се ползва с редуктор, ако ще и ремъчен.
При мен без проблем мотора чупи костите на пилета като ги скубя с машината от пералня.
BigBoy - помощник
ср ное 27, 2019 11:40 ammiroki написа:
То ако става дума за 20 оборота, пералнята има едни фиксирани, горе долу до към 50.
Но по-добре да се редуцира. Това са около 10 000 оборотни мотори и може да се ползва с редуктор, ако ще и ремъчен.
При мен без проблем мотора чупи костите на пилета като ги скубя с машината от пералня.
Сега само да уточня колко вата е мотора, дето съм го харесал и ще поръчам контролера и ще го закача да видя какво ще се случи. Точно такъв като в клипчето е. За редуцирането като цяло е добра идея, имам тука няколко колела и ремъци, ще поръчам още каквото е необходимо, мисля, че ще се получат нещата. Играчка е разбира се, но поне ще стане като хората. Иначе за този вариант там с оня мотор, дето всички ги свалят от машините и ги хвърлят - не, благодаря, такъв мога да намеря и безплатно, има от къде, само че не го искам :)
Виждам, че темата е стара, но не се въздържах относно китайския регулатор. Дори се регистрирах заради това :)
Това (регулатора от клипа) е пълен боклук. За да стане номера с плавното регулиране си трябва сериозна схема. Съвсем не е скъпа. В базара човека ги продава за 50 лв. Без реверс, бутон и кутийка. Всеки полуграмотен еладжия (дори не само ) може да направи реверса.
На платката си има тримери за плавно стартиране и ограничаване максималните обороти на мотора. Условието е мотора да е колекторен с тахогенератор.
Схемата е базирана на TDA1085. Продават ги в eBay, но симистора им е обикновено 25A - 800V (BTA24 800B). Винаги може да се замени с 40A (BTA41 800B). Схемата регулира оборотите на мотор до около 2 kW без загуба на мощността. Това от клипчето го пишат до 400W, но не издържа и 300. Пробвано!
За моторите...
Оглеждайте се за мотори от BEKO или Miele. На BEKO-то обикновено са 585W. Имам мотор от Miele - 730W. Масовите са около 300-350W.
Успех на всички!

Тема "Закачане на мотор от пералня машина към китайски регулатор за оборотите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: