Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
bronc - помощник
чет дек 12, 2019 9:31 pmhidrazin написа:

P.S. Секундното лепило се разлепва елементарно и лесно.
Може ли да споделиш как? Някъде пишеше с ацетон, ама дали е вярно..
чет дек 12, 2019 10:07 pmLutchezar написа:
Лично за мен и моя късмет употребата на чупливи особено стъклени изделия в кухнята вече е табу.
Кухнята е място където изникват ситуации от типа на това кипна, онова преля мазнината пръска. Резултатът е спонтанно движение, при което с чиста съвест мога да дам невероятно ускорение на стъклено бурканче удържано само от магнит... И където и да отиде ще има голяма зона на поражение.
Но авторът може би не страда от тези мои недостатъци 😂
Хладилникът е закътан в един ъгъл, където няма опасност нещо такова да се случи. Аз и затова прибегнах до този вариант - иначе не бих :)
plamen6703 - майстор
пет дек 13, 2019 1:49 pmbronc написа:

Може ли да споделиш как? Някъде пишеше с ацетон, ама дали е вярно..
Разлепва се без проблем това секундно "лепило" по за лев-два http://steinberger.bg/product/4573/seku ... l-2-g.html и те струват колкото струват и държат като умрял свещ!
Това, на което ти дадох примерен линк https://www.avto.bim.bg/Loctite-401-sek ... 30552.html също се разлепва, но с проблеми по стъклото и магнита. Махал съм магнит залепен на стъкло с такова лепило и едно, че трудно се сваля магнита, но и трудно се почиства стъклото. :partyman:
hidrazin - майстор
Всички секундни лепила се разлепят без проблем - независимо дали са Loctite или Каноконолит Е
Българското секундно лепило Каноконолит Е по нищо не отстъпва на прехваления Loctite освен че е по-евтин.
Дори българския Каноконолит Б се използва в хирургията за залепване на тъкани.
ВСИЧКИ секундни цианоакрилатни лепила се разлепят без проблем в топла сапунена вода, ацетон, нагряване.
Ацетона става и е достъпен разтворител. По-добър е нитрометанът а най-добър разтворител е метилен хлоридът.
За съжаление последните два не са много достъпни а метилен хлоридът е токсичен.
Взимай ТОВА и не се занимавай с онези скъпари от avto.bim.bg
Колкото и да те убеждават разни дето си лепили магнитчета на стъкло. Те толкова си и могат... :-D
Ми те хората от Loctite са си го написали - ЦЪК
Толкова за "супер" лепилото дето нямало разлепяне и подземния живот на картофите.



:partyman:
Lutchezar - майстор
Различни лепила са.
Все пак лепилната индустрия не е в застой.
Ето линк към 401.

https://www.henkel-adhesives.com/bg/en/ ... e_401.html

Но в случая може да се пробва и да се споделят резултатите :partyman:
hidrazin - майстор
пет дек 13, 2019 7:51 pmLutchezar написа:
Различни лепила са.
Кои лепила са различни???
:partyman:
bronc - помощник
Направих едно тестово с горещо лепило и изглежда, че държи здраво. Само не знам с времето дали няма да отслабне, ама ще видим. Иначе май наистина ще се наложи да сложа една тънка пластмасова лайсна, защото по-тежките бурканчета се приплъзват, а и така с лайсна може би ще стоят по-подредени като на рафт. Само трябва да измисля каква да е точно.

едит: айде, падна :-D няма да стане без секундно лепило явно.
Antonii - майстор
Ако залепите тънка гума на магнитите, тогава няма да ви приплъзват.
kolev_k - специалист
разгледай какво предлагат в Pramiz,все ще намериш нещо

Тема "Магнитни бурканчета за подправки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: