• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
batkoradko - специалист
Колеги електрониката на коледните лампички /диоди/ даде фира. Опитах се да ги включа на 3 и на 12V, но не светват. На колко волта работят тези диоди?
Lutchezar - майстор
Колко проводника отиват към кутията с управлението?
И тя досега на 220 ли е работила?

Приличат ми повече от снимката на лампи, а не на светодиоди.
batkoradko - специалист
кабелите са три, захранването е на 220V, и са диодчета, но ще проверя да не се окажат лампички свързани последователно.
petromaniq66 - специалист
И диодчетата са свързани последователно. Не си играй, а си купи нови светодиодни - твоите са крушки.
vitorio83 - специалист
вт дек 17, 2019 11:52 pmbatkoradko написа:
0-02-05-25344d49c744e6df2de2601f25c17d07cc3af24f45c5db02d2c075c9900c0c67_44d27107.jpg
Това са крушки и на илиенци са по 5 лв.
kozl - майстор
А крушките, па и светодоидите, които имам са последователно навързани към 220 V. Moите крушки са 12 волтови, но не всички коледни светулки са с такива крушки. Светодиодите не съм ги изследвал на какво напрежение са.
Но ако от тоци не разбираш, нови купваш и на цяло инсталираш :wink:
Недей да ремонтираш [-X
ky-kyy - майстор
Ако няма рима-удари ма :lol:
dido uzunov - специалист
Това са крушки свързани последователно. Една като изгори или като се прекъсне(най често се измъква кабела от крачетата на крушката) спират да работят. Откриваш коя е проблемна, махаш я, връзваш кабела, изолираш го и готово. Единия гирлянд у дома доста съм го опоскал вече, но за тази година това ще е.
batkoradko - специалист
Да, колеги, оказаха се крушки. Едната верига свети, другата не. Някога ако имам време ще намеря прекъснатата. Благодаря Ви.
  • 1
  • 2

Тема "коледни лампички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: