• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте и от мен! Аз също искам да избия прозорец на селската си къщичка но имам много големи притеснения относно делия градеж на къщатата.Та, къщето е от така наречения "добружански тип", две малки стайчета едното разбира се без прозорец.И от къде идва притеснението ми, дебелината на цялата носеща стена е 12 см. Това при положрние,че отвън е облицована изцяло с вагонна шарка(която някой ден ще бъде заменена с изолация),а отвътре стените са покрити с ПДЧ. Когато питах чичо ми как са я строили отговора беше "на полу тухла",тоест тухла четворка зидана вертикално ,а не полегато както трябва да е.Следващото ми притеснение е,че е зидано с кал,а през определено разстояние изглежда има дървени гредички между тухлите,на които се държи вътрешната и външна ламперия.За съжаление(и моя беда), дядо ми бе невероятен дърводелец,но не и строител.Струва ли си цялото начинание или с каквото и да е укрепване рискувам да си съборя къщата на главата? Евентуално прозореца би бил с р-ри 90х60 см.
Здравейте и от мен! Аз също искам да избия прозорец на селската си къщичка но имам много големи притеснения относно целия градеж на къщатата.Та, къщето е от така наречения "добружански тип", две малки стайчета едното разбира се без прозорец.И от къде идва притеснението ми, дебелината на цялата носеща стена е 12 см. Това при положрние,че отвън е облицована изцяло с вагонна шарка(която някой ден ще бъде заменена с изолация),а отвътре стените са покрити с ПДЧ. Когато питах чичо ми как са я строили отговора беше "на полу тухла",тоест тухла четворка зидана вертикално ,а не полегато както трябва да е.Следващото ми притеснение е,че е зидано с кал,а през определено разстояние изглежда има дървени гредички между тухлите,на които се държи вътрешната и външна ламперия.За съжаление(и моя беда), дядо ми бе невероятен дърводелец,но не и строител.Струва ли си цялото начинание или с каквото и да е укрепване рискувам да си съборя къщата на главата? Евентуално прозореца би бил с р-ри 90х60 см.

Прикачен файл

viber_изображение_2022-08-23_18-45-53-356.jpg
kr1100 - майстор
Резни внимателно отвън дървената шарка където искаш да е прозореца и ще се открие какво има отзад.
Очертай и с ъглошлайф с регулируеми обороти и диск 1/1,2 мм лекичко рязане без натиск. зКато се отвори изглед ще прецениш. Задължително трегер над прозореца, може и от бетонен срязан кол , но не разпукан / напукан..
шоп - майстор
Тази къщичка 99% няма плоча, а прозорче 90х60 см е като за баня.
вт авг 23, 2022 8:21 pmkr1100 написа:
Резни внимателно отвън дървената шарка където искаш да е прозореца и ще се открие какво има отзад.
Очертай и с ъглошлайф с регулируеми обороти и диск 1/1,2 мм лекичко рязане без натиск. зКато се отвори изглед ще прецениш. Задължително трегер над прозореца, може и от бетонен срязан кол , но не разпукан / напукан..
Мислех да направя същото ама отвътре,да не таковам вагонната излишно.Да изрежа внимателно вътре,да изрежа още по-внимателно мястото за щурца да го сложа,да го подмажа и евентуално да действам внимателно надолу.
вт авг 23, 2022 8:59 pmшоп написа:
Тази къщичка 99% няма плоча, а прозорче 90х60 см е като за баня.
М не,няма. Скромен гредоред и ПДЧ за таван.А аз просто искам там да влиза светлина и въздух малко от малко.А "конструкцията" е следната:бетонна рамка с ширина около 10 см.,върху нея дървена гредичка 10х8 см. и върху нея е зидано всичко.Във полученото "корито", е насипан чакъл,върхо който е излят бетон (около2,5 см) за плоча ,разбира се без арамтура.А там е чернозем който много попива и лесно поддава.Съответно стайчетата са с напукани и прпоаднали плочи(но това ще въпрос в подходящатата тема).
Чираче - майстор
Това къще скоро ще ти падне на главата
  • 1
  • 2

Тема "Избиване на прозорец на къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: