• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
moarein - специалист
Да чукам на дърво, досега не съм се контузвал.
Реално ако не се внимава и най-обезопасената машина е опасна.
В тоя ред на мисли - циркуляри в ценови диапазон 300-500 лв имат ли блокаж ако случайно попадне пръста там?

Колкото до фрезата - ще си помисля добре.
EDI - майстор
Нямат защита дори и по-скъпи.
Chefo77 - майстор
Единственият, който има блокаж, е на Фесто, ще струва майка си и баща си и все още не е излязъл на пазара.
Не зная защо гледаш тези големите машини, с диск 254 да режеш нещица 0.5 мм е доста трудно постижимо - без значение какъв е циркулярът.
moarein - специалист
ср яну 15, 2020 4:46 pmChefo77 написа:
Единственият, който има блокаж, е на Фесто, ще струва майка си и баща си и все още не е излязъл на пазара.
Не зная защо гледаш тези големите машини, с диск 254 да режеш нещица 0.5 мм е доста трудно постижимо - без значение какъв е циркулярът.
Не търся голяма машина, търся такава, на която може да се замени диска с по-фин, за да може да реже фини детайли.
Затова реших да пиша тук - ако някой има опит, тъй като аз не разбирам и не съм работил с мощен иркуляр досега.
Интересуват ме неща като - ниво на шум, вибрации, прецизност, евентулани луфтове, биене на различните марки, които се предлагат ценови диапазаон 300-500 лв.
moarein - специалист
За тази машина какво ще кажете:

https://www.jettools.bg/mashini/rezhess ... 200-2.html

Намерих и видео за нея:

wanderer - специалист
Този мисля, че го има колега от форма, но незнам дали чете темата.
Lutchezar - майстор
Мисля че се надяваш че циркулярите имат качества които те всъщност нямат.
Споменаваш за шум. Циркулярът може да е относително тих на празен ход, но не напразно на всеки диск е нарисуван символът за работа с антифон. Звукът на рязане е ужасен, е с твоите мащаби може да не е чак толкова, но няма тихо рязане.
Относно оборотите, на дисковете ми пише максимум 7000 оборота. Това на 30 000 оборота ще се откъсне и ще отнесе всичко по пътя си.
Мисля че трябва да се придържаш кам малогабаритните машини за моделизъм. Ако съпоставиш размера на твоя малък диск с оборотите на бормашината, сметнеш въртящия момент, ще излезе че е същото като при голям циркуляр който реже дъска или греда...
При дърводелството луфтът може да достигне милиметър, че и повече. С майсторлък и добри инструменти може да го намалиш. Но с нещо което не си виждал, пипал, проверил как работи не би трябвало да се захващаш. Търсиш познат дърводелец и отиваш да гледаш кое как работи и дали ще ти свърши работа. Това е моят съвет.
moarein - специалист
Чакайте бе хора, изкарвате ме някакъв олигофрен, който прави тъпотии.
Имам някакви познания, от години работя с различни машини, просто досега не съм работил с мощен циркуляр.
Много ясно, че ако сложа 0,5мм диск на Проксън на фрезата, и я пусна на 30 000 оборота ще стане беля.
Фрезата ми има реглаж на обороти - започва мисля, че от 2000 и нагоре.
Ще я пусна на минимално обороти, което пак е по добре от бормашината.
Освен това проксънския диск е 100мм, от което следва че има по-малка ъглова скорост, от 250 милимитров на същите обороти.
Ще направя един хубав плот с читва водач и мисля, че ще стане.
Ясно е, че няма да тръгна да режа 1 мм летвичка с диск 2,5 мм - то фирата ми е два и половина повече от полезното.

В крайна сметка нали форума е "направи си сам" а не "купи си сам".
След като не мога да намеря подходяща машина за нуждите ми, ще се пробвам да си я направя.
Ще пусна снимки като съм готов ;)
Чираче - майстор
ср яну 15, 2020 9:02 pmmoarein написа:
Чакайте бе хора, изкарвате ме някакъв олигофрен, който прави тъпотии.
Имам някакви познания, от години работя с различни машини, просто досега не съм работил с мощен циркуляр.
Търсиш съвети, а не приемаш критика.
plamen6703 - майстор
ср яну 15, 2020 9:02 pmmoarein написа:
В крайна сметка нали форума е "направи си сам" а не "купи си сам".
След като не мога да намеря подходяща машина за нуждите ми, ще се пробвам да си я направя.
Ще пусна снимки като съм готов ;)
Купи си сам също е добър вариант, едно време нямаше откъде да си купуваме :)
Сигурен съм, че ще намериш начин да се справиш, ако искаш пусни някоя снимка на готови макети, ще е интересно /поне на мен/ да се види какво твориш. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: