• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
aroot - специалист
Много готино се е получило.
Гледам, луксозна работилница имаш, грабва окото - паркет, кожени дивани браво браво :-D
Иначе, никога не бих се сетил да затисна нещо с бутилка кола пълна с пясък, ето научих нещо ново днес, благодаря.
Канта с твои машини ли го прави?
moarein - специалист
ср яну 29, 2020 3:29 pmsevginsali написа:
Много готино се е получило.
Гледам, луксозна работилница имаш, грабва окото - паркет, кожени дивани браво браво :-D
Иначе, никога не бих се сетил да затисна нещо с бутилка кола пълна с пясък, ето научих нещо ново днес, благодаря.
Канта с твои машини ли го прави?
Канта с машини е силно казано :)))
Залепих парче фурнир, като оставих да стърчи по 5мм от краищата, сложих отгоре една летва да изравни натиска и го стиснах с всички налични стяги, които имам.
След 24 часа изрязах стърчащото и наръка със шкурка 120 заоблих малко ръбовете :)

А работолницата е просто стая в апартамент - затова се набутах толкоз пари за тих мотор :)))
Lisko - майстор
Супер!
Без шейната тия чудесни машинки са полуфабрикат.
moarein - специалист
Шейната е готова.
Засега няма да й правя улей за 45 градуса, защото не ми трябва реално а и много ще разшири цепката.
Така ми е идеално!
Позволява ми прецизно разбичване на 35мм дъска на летви с каквато ми хрумне дебелина.
Сложих отзад нещо като стопер за диска - не че не може да го среже ама нека има - да знам кога да спра :)))

По-натам ще направя по-голяма шейна - може би двойно - ще видим.
Имам и въпрос - желязото с дупката, което стърчи зад диска (не знам как се нарича) - на него нали се монтира предпазния капак, който съм махнал - това желяно ако го махна, влияе ли по някакъв начин на среза?
Може да е тъп върпоса, ама каква точно е ползата от него, освен монтажа на предпазителя?
Прикачен файл:
9.jpg
Прикачен файл:
10.jpg
Прикачен файл:
11.jpg
Buliviv - специалист
чет яну 30, 2020 10:19 ammoarein написа:
Имам и въпрос - желязото с дупката, което стърчи зад диска (не знам как се нарича) - на него нали се монтира предпазния капак, който съм махнал - това желяно ако го махна, влияе ли по някакъв начин на среза?
Може да е тъп върпоса, ама каква точно е ползата от него, освен монтажа на предпазителя?
Въпросното "желязо" всъщност е с противозаклиняща роля. Идеята му е да не позволява кривене след среза и съответно от там и заклиняне, което може да доведе до "кик бек" и редица други кофти ситуации.
Моят съвет е макар и с доработка / считай най - обикновенно срязване на горния край до степен 3-10 мм под циркулярния диск/ е до го монтираш отново.
В yotube има доста нагледни клипове за въпросното модифициране.
Ще загубиш предпазния капак и част от прахоотвеждането, но печелиш повече функционалност и сигурност.
moarein - специалист
чет яну 30, 2020 10:52 amBuliviv написа:
чет яну 30, 2020 10:19 ammoarein написа:
Имам и въпрос - желязото с дупката, което стърчи зад диска (не знам как се нарича) - на него нали се монтира предпазния капак, който съм махнал - това желяно ако го махна, влияе ли по някакъв начин на среза?
Може да е тъп върпоса, ама каква точно е ползата от него, освен монтажа на предпазителя?
Въпросното "желязо" всъщност е с противозаклиняща роля. Идеята му е да не позволява кривене след среза и съответно от там и заклиняне, което може да доведе до "кик бек" и редица други кофти ситуации.
Моят съвет е макар и с доработка / считай най - обикновенно срязване на горния край до степен 3-10 мм под циркулярния диск/ е до го монтираш отново.
В yotube има доста нагледни клипове за въпросното модифициране.
Ще загубиш предпазния капак и част от прахоотвеждането, но печелиш повече функционалност и сигурност.
Ясно, благодаря!
И аз се замислих да го резна малко, ама си викам да не направя някоя тъпотия :)))
Buliviv - специалист

Има доста по темата.
Клипа е примерен.
Но не е нещо сложно. И 5мм и 15 мм под най -високата част на диска пак ще ти вършат работа.
Важно - проучи големината на масовите дискове за твоята машина които ще закупуваш и ползваш.
Примерно в клипа е обърнато внимание, че оригиналния диск е 254 мм, но повечето други са 250 /стандарта на freud примерно/ така че среза да е и минус тези 4 мм.
moarein - специалист
Благодаря за клипа!

Моля дайте акъл за аспирация.
В момента имам две прахосмукачки - едната съм я вързал към ПВЦ кофа, която я направих циклон - върши работа, но самата прахосмукачка е слаба и повече шуми, отколкото смуче.
Преди 6-7 месеца си взех от ЗОРА една черна за пепел която е - смуче яко но шуми два пъти колкото циркуляра.

Гледам има аспиратори по 300-400 лв, но имам въпросчета, на които продавачите едва ли могат да отговорят...

Шумен ли е мотора примерно;
Може ли да се навържат няколко уреда - примерно циркуляра, банцига и челния шлайф. Естествено не да работят едновременно, но ако ги навържа заедно няма да се налага всеки път да вадя и пъхам тръби.

Ето го циклона, който си направих:
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
9.jpg
ZEDYCUS - майстор
:? Що си мисля, че аспирацията е вързана грешно. Идеята е шпилките да влизат под ъгъл и завихрянето да ги спуска надолу. Прахосмукачката трябва да е включена отгоре на кофата.
moarein - специалист
чет яну 30, 2020 5:43 pmZEDYCUS написа:
:? Що си мисля, че аспирацията е вързана грешно. Идеята е шпилките да влизат под ъгъл и завихрянето да ги спуска надолу. Прахосмукачката трябва да е включена отгоре на кофата.
Отгоре е свързана прахосмукачката, просто снимките са стари :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: