Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте. След дълго четене и обикаляне по фирми съм още по - обърка и не зная каква дограма ще е най- подходяща за мен. Нямам средства за Кьомерлинг и затова се спрях на малко по - ниския клас. Века с обков Сигения и армировка 2.0, Века с обков Мако и армировка 1.5 или Рехау с Мако и с незнайно все още каква армировка? Едната фирма ми казва, че Века в цвят антрацит не се произвежда - оказва се, че я има при всички други фирми.
Но цветът ми е най- малкия проблем. Цените са почти индентични. Интересното е само, Рейхау в едната фирма, която не предлага Века е супер добре като цена. А в другите, работещи с Века е доста по- скъпа. Другият ми въпрос е свързан със стъклата. Но тук намерих доста информация и мисля да се доверя по- скоро на нея, отколкото на майсторите- всеки е с различно мнение. Става въпрос за къща - изцяло юг изток изложение на прозорците. само един има запад- но там най- вероятно ще има баня в бъдеще. Има ли опасност фолиото на антрацита да се напука в един момент, при това изложение?
Като цяло - коя е по -престижната и добра марка дограма - освен горе изброените и разбира се Саламандър и Кьомерлинг?
Знам, че монтажа е от много много важно значение, но там вече ще разчитам малко и на късмет и на това, че всички фирми с които контактувам са вече изпробвани от мои близки.
Благодаря на всеки, които ще се отзове
iliya_i - майстор
Преди около 2.5 години цената с Кьомерлинг 76 ми излезе малко по-ниска от Рехау 70. Но по различните фирми може да е различна. Всъщност цената не се влияе само от марката на профилите, а също във висока степен и от стъклопакети, обков и др. Също и от населеното място, реномето на изпълнителя, реалната конкуренция която има наоколо и др. такива фактори.
nelina_london - специалист
Не споменавате кои точно линии/модели на въпросните дограми коментирате.
При мен Рехау Синего и Кьомерлинг 88 бяха с идентични цени от различни фирми.
Ако ще я поръчвате в тъмен цвят и с прилични размери,армировката тряба да е 2мм.
Века 82(дано не се лъжа за цифрата)със средното уплътнение дойде само 500лв по-евтина при сума от 18 хил.лв.
Ако класът на профила е поне среден,заложете на максимална армировка ,качествен обков и уточнете точния вид стъклопакет !Може да ви ги предлагат с турски стъкла и да идват по-евтини.
vitorio83 - специалист
Сложи ЕТЕМ не се занимавай с века и рехау.

Тема "ВЕКА ИЛИ РЕХАУ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: