Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте.
Тази пролет планувам да си направя капково напояване в градината. Ще напоявам 10на дръвчета, 2 реда малини-къпини и 20метра с цветя :rolleyes: .
В градината има бита сондажна тръба 1.5" или 2"(не знам точно). Дълбочината не знам колко е, но не е повече от 4-5метра. Близо сме до пълноводна река. Пролетта пробвах и извадих вода от нея с помоща на ръчна помпа-закачена си е на тръбата. Дядото я е ползвал за обезвъздушаване на старта помпа.

Иска ми се, да монтирам нова помпа, която да е самозасмукваща, да пълня с нея 2 бидона по 1000 литра и от там да поливам.
Тъйкато не живея постоянно там, ще автоматизирам поливането с часовник-има такива сравнително евтини.
Притеснението ми идва от необходимоста да се постави защита от сухо на помпата.
Харесал съм си тази помпа: https://www.onlinemashini.bg/pompa-grad ... r-40m/9772
Обаче каква защита да поставя? Не мога да поставя датчик за ниво в тръбата.
И трябва ли да имам филтър преди помпата? Нещо такова https://www.onlinemashini.bg/filtar-za- ... 0-mm/28236

Ще съм благодарен на всякви съвети.
hidrazin - майстор
ЦЪЪЪЪК
Приятно четене. Ще имаш достатъчно време до пролетта.
:partyman:
И? Отделих половин ден да прочета цялата тема.
Защитата от сухо се споменава на 2 места. И в двете се казва "може да се използва".
Е ясно е, че може. Обаче нищо съществено.

За филтъра подозирах че трябва и разбрах.
hidrazin - майстор
Защита от работа на сухо ти трябва ако е стоиш да гледаш когато се пълнят бидоните.
Или при по-добрите и напълно автоматизирани поливни които естествено са без бидон/и.
Филтър на изхода на бидоните за да не се запушат дюзите на капковото.
Филтър на входа на помпата за да не засмуква пясък и камъни.
И дано поне си разбрал че бидоните трябва да са на тъмно - да не виждат слънце.
:partyman:
:) нямам никакво намерение да стоя и да гледам как се пълнят бидоните.
За останалото, темата, която ми даде е напълно изчерпатена =D>

Тема "Капково напояване "Направи си сам"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: