Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
iliya_i - майстор
чет яну 23, 2020 5:48 pmvht7 написа:
чет яну 23, 2020 4:28 pmDundyTheCroc написа:
При 1А на 30м с проводник 0.75мм2 до камерата ще стигнат 10.58 волта. Камерата може и да работи, IR подсветката не се знае. Бих заложил на 1.5мм2, тогава до камерата ще стигнат 11.3 волта. FTP кабела предполагам е 0.3мм2, дори да ползваш две оплетени двойки за захранване пада ще е до 10.22 волта на 30 метра.
Обърках се вече, днес питах сума ти хора кое как ще работи и единия казва няма да стане, другият казва, че ще стане. Така да си задам отново конкретно въпорса. Ако взема това захранване http://www.led-bg.com/bg/product/ad-155, и му вържа 100А акумулатор ще има ли пролблем.Един ел.техник. Не го знам колко е грамотен, казва че без контролер който да смъкне ампеража на акумулатора, ще ходят 100 ампера до камерата и тя ще изгори. Друг ми казва, че консуматора ще си черпи ток, колкото му е необходим и няма да има никакви проблерми.
Първият повече нищо не го питай. К'ъв ел. техник е като не знае, че акумулатора дава постоянно напрежение и ток според консуматора, и не е 100 А, а 100 Ампер х часа, а тока който може да даде не е по-малък от 500 Ампера. Ако имаш някакви въпроси - към втория.
plamen6703 - майстор
чет яну 23, 2020 12:05 amvht7 написа:
По принцип се занимавам с видеонаблюдение, но съм новак и още доста неща не са ми ясни. Задавам доста елементарни впроси, да...теоретически ми куцат доста неща, но след като ми обяснят практически почти винаги ми се получава, благодаря за решението.
По принцип като се занимаваш с видеонаблюдение пари взимаш ли от тази работа?
Питам понеже хем нищо не ти е ясно от тая работа, хем се занимаваш с видеонаблюдение, което изисква професионална подготовка и опит.
Колко пари ще вземеш от тоя нещастник, който те е наел да му правиш видеонаблюдение, а ти се учиш от форум "направи си сам" на елементарни неща. Не е ли по-добре да му "опънеш" кабелите /ако можеш/ и за монтажа да наемеш някой, който разбира от тая работа да я свърши. Ще ти даде някой лев, че си му намерил обект и поне ще гледаш безплатно какво прави и ще научиш нещо на място! :partyman:
vht7 - помощник
чет яну 23, 2020 6:40 pmplamen6703 написа:
чет яну 23, 2020 12:05 amvht7 написа:
По принцип се занимавам с видеонаблюдение, но съм новак и още доста неща не са ми ясни. Задавам доста елементарни впроси, да...теоретически ми куцат доста неща, но след като ми обяснят практически почти винаги ми се получава, благодаря за решението.
По принцип като се занимаваш с видеонаблюдение пари взимаш ли от тази работа?
Питам понеже хем нищо не ти е ясно от тая работа, хем се занимаваш с видеонаблюдение, което изисква професионална подготовка и опит.
Колко пари ще вземеш от тоя нещастник, който те е наел да му правиш видеонаблюдение, а ти се учиш от форум "направи си сам" на елементарни неща. Не е ли по-добре да му "опънеш" кабелите /ако можеш/ и за монтажа да наемеш някой, който разбира от тая работа да я свърши. Ще ти даде някой лев, че си му намерил обект и поне ще гледаш безплатно какво прави и ще научиш нещо на място! :partyman:

Първо, от къде знаеш, че го правя на някого, а не за себе си, аз като си направя белята то си е за моя сметка. Второ не всички сме се родили научени като теб, богопомазания. Трето, това че се занимавам с видеонаблюдение, може да означава, че се занимавам от 2 месеца примерно и не всички неюа са ми ясни. Четвърто целта на форума е да си помагаме, аз имам въпроси, питам, уча се, не виждам какъв е проблема.
plamen6703 - майстор
За мен проблем няма, явно ти е трудно да разбереш, че има неща, за които първо се чете и учи, след това са практическите опити и т.н. докато се натрупа рутина и опит, щото никой не се е родил научен, но без учене има неща, които не стават и това с видеонаблюдението е едно от тях!
Това, което правиш трябва да го разбираш и да знаеш всяко нещо защо го правиш и като се получи "засечка" да можеш с главата и ръцете си да я отстраниш!
Иначе се получава папагалщина, прави се нещо, щото някой така казал, че се прави, но папагала не знае дали казаното е правилно или неправилно и се омотава в собствената си техническа неграмотност!
Обикновено такива хора се наричат "ръчкачи" !
Помощта от такива и други форуми е безценна за хора, които имат основни знания, имат поне минимум техническа грамотност, знаят какво питат и мога да разберат какво и се отговаря. На такива хора им трябват "сламки" да се подадат и се справят, на теб и греди да ти подадат все тая!
Успех! :partyman:
DundyTheCroc - майстор
100Ач акумулатор за видеонаблюдение е overkill. Колко време се очаква да може да работи системата без външно захранване? Я дай точните модели на камерите и DVR?
vht7 - помощник
пет яну 24, 2020 9:21 amDundyTheCroc написа:
100Ач акумулатор за видеонаблюдение е overkill. Колко време се очаква да може да работи системата без външно захранване? Я дай точните модели на камерите и DVR?
Имам просто такъв и не го ползвам, но май ще вземе кутия захранване с юпс функция и една батерия 9А. При консумация 3.5А -4А колко време би издържало ?
DundyTheCroc - майстор
Час и половина - два ще изкара ако батерията е читава.
sokolov.91 - майстор
пет яну 24, 2020 1:07 pmvht7 написа:
пет яну 24, 2020 9:21 amDundyTheCroc написа:
... но май ще вземе кутия захранване с юпс функция и една батерия 9А. При консумация 3.5А -4А колко време би издържало ?
Само имай предвид, че ако дърпаш над 2 ампера от тия малките акумулаторчета, дето са по 7 / 9 ампер часа ще умрат за броени дни.
tzetz009 - специалист
пет яну 24, 2020 5:53 pmsokolov.91 написа:
пет яну 24, 2020 1:07 pmvht7 написа:
пет яну 24, 2020 9:21 amDundyTheCroc написа:
.......
Само имай предвид, че ако дърпаш над 2 ампера от тия малките акумулаторчета, дето са по 7 / 9 ампер часа ще умрат за броени дни.
:drinkers: А , като са монтирани вътре в UPS с колко ампера се товарят ? Пречка ти се избледнял спомен за закупуване на залежала стока и пишеш "бързо" . ( И аз съм купувал такива .)

:partyman: :partyman: :partyman:
sokolov.91 - майстор
пет яну 24, 2020 6:24 pmtzetz009 написа:
пет яну 24, 2020 5:53 pmsokolov.91 написа:
пет яну 24, 2020 1:07 pmvht7 написа:


.......
Само имай предвид, че ако дърпаш над 2 ампера от тия малките акумулаторчета, дето са по 7 / 9 ампер часа ще умрат за броени дни.
:drinkers: А , като са монтирани вътре в UPS с колко ампера се товарят ? Пречка ти се избледнял спомен за закупуване на залежала стока и пишеш "бързо" . ( И аз съм купувал такива .)

:partyman: :partyman: :partyman:
На самия акумулатор си го пише. А и аз го тествах в реални условия. Акумулатор от 2017та седял на под заряд в офис. Че то на такива акумулатори им дават 10 години живот в тия условия. За 1 седмица го скапах с тестове с консумация 3.5 ампера.

Тема "Автономно захранване на система за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: