Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vht7 - помощник
Здравейте как мога да направя, така че системата ми за видеонаблюдение да издържи поне 4-5 часа автономно. ЮПС ппо 120-150 лв имат по 7-8А батерии, затова не са опция. Не разполагам с определен бюджет, но с ЮПС ми се вижда доста голяма инвестиция, за да може идеята да бъде реализирана, ще помоля за съвети или алтерантивни варианти. Общия апераж на системата ми е около 10А. РАзполагам и с акумулатор 50А. Един ЮПС с външен акумулатор, ще свръши ли работа, и ако да предложете нещо на разумна цена. Благодаря !
iliya_i - майстор
При какво захранващо напрежение са тези 10А. Не вярвам да е мрежово - 230V. 230V*10A = 2300 W.
Това видеонаблюдение ли е или калорифер?

Ако е на 12 или 24 V, тогава защо ти е UPS, а не само акумулатор и зарядно за него?

Опиши малко по-подробно!
vht7 - помощник
ср яну 22, 2020 9:35 pmiliya_i написа:
При какво захранващо напрежение са тези 10А. Не вярвам да е мрежово - 230V. 230V*10A = 2300 W.
Това видеонаблюдение ли е или калорифер?

Ако е на 12 или 24 V, тогава защо ти е UPS, а не само акумулатор и зарядно за него?

Опиши малко по-подробно!
12В е напрежението, съжалявам за оскъдната информация, не съм много на ТИ. По принцип сам ще изграждам мрежата, мога да го направя, но познанията ми по автононо захранване, юпс и тем подобни са доста ограничени. Как сатва работата с акумулатора, можеш ли да обясниш какво е нунжо и как трябва да свържа системата
iliya_i - майстор
ср яну 22, 2020 9:57 pmvht7 написа:
ср яну 22, 2020 9:35 pmiliya_i написа:
При какво захранващо напрежение са тези 10А. Не вярвам да е мрежово - 230V. 230V*10A = 2300 W.
Това видеонаблюдение ли е или калорифер?

Ако е на 12 или 24 V, тогава защо ти е UPS, а не само акумулатор и зарядно за него?

Опиши малко по-подробно!
12В е напрежението, съжалявам за оскъдната информация, не съм много на ТИ. По принцип сам ще изграждам мрежата, мога да го направя, но познанията ми по автононо захранване, юпс и тем подобни са доста ограничени. Как сатва работата с акумулатора, можеш ли да обясниш какво е нунжо и как трябва да свържа системата
Ами по-горе ти дадох отговора. Слагай си акумулатор (желателно тягов) на 12 V. И едно автоматично зарядно с по-голям ток. Когато тока спре, акумулатора ще захранва няколко часа. Когато има ток, зарядното ще зарежда акумулатора. UPS не ти трябва.
https://www.avto.bim.bg/Zarqdno-za-akum ... 56293.html
vht7 - помощник
ср яну 22, 2020 10:14 pmiliya_i написа:
ср яну 22, 2020 9:57 pmvht7 написа:
ср яну 22, 2020 9:35 pmiliya_i написа:
При какво захранващо напрежение са тези 10А. Не вярвам да е мрежово - 230V. 230V*10A = 2300 W.
Това видеонаблюдение ли е или калорифер?

Ако е на 12 или 24 V, тогава защо ти е UPS, а не само акумулатор и зарядно за него?

Опиши малко по-подробно!
12В е напрежението, съжалявам за оскъдната информация, не съм много на ТИ. По принцип сам ще изграждам мрежата, мога да го направя, но познанията ми по автононо захранване, юпс и тем подобни са доста ограничени. Как сатва работата с акумулатора, можеш ли да обясниш какво е нунжо и как трябва да свържа системата
Ами по-горе ти дадох отговора. Слагай си акумулатор (желателно тягов) на 12 V. И едно автоматично зарядно с по-голям ток. Когато тока спре, акумулатора ще захранва няколко часа. Когато има ток, зарядното ще зарежда акумулатора. UPS не ти трябва.
https://www.avto.bim.bg/Zarqdno-za-akum ... 56293.html

А как трябва да ги вържа, в смисъл акулулатора трябва да го вържа барабар със захранването, а то от свтоя страна като спре, започва системата да черпи ток от аклумулатора ? А това зарядно се наглася като падне аклумулатора да започне да зарежда ? ИКзвинявай за глупавите въпроси иксам да бъда сигурен
vht7 - помощник
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5ED6AE21

Така ли трябва да бъде ?

Прикачен файл

82765082_196826111498921_5375981942741139456_n.jpg
82765082_196826111498921_5375981942741139456_n.jpg (45.06 KиБ) Видяна 2217 пъти
DundyTheCroc - майстор
Само където 12 волта няма да зареждат акумулатора, на клемите му в стенфбай режим трябва да се поддържат 13.6-13.8 волта. Ако камерите и другото оборудване нямат проблем да работят на това напрежение схемата ще работи, ако не трябва да се търси друго решение. За колко камери иде реч, 10А са 16 камери и DVR?
vht7 - помощник
ср яну 22, 2020 11:08 pmDundyTheCroc написа:
Само където 12 волта няма да зареждат акумулатора, на клемите му в стенфбай режим трябва да се поддържат 13.6-13.8 волта. Ако камерите и другото оборудване нямат проблем да работят на това напрежение схемата ще работи, ако не трябва да се търси друго решение. За колко камери иде реч, 10А са 16 камери и DVR?
Може да се вземе захр. блок. Има едни дето може да им се вдигне напрежението до 13.5-14V. Камерите са 3 на брой - 3А, захр. на двр - 2А и захр. 5А, което всъщност няма ли да бъде отново консуматор ? като клемите на акумулатора минават през него, както е на схемата ?
kabel96 - специалист
Колело и топла вода имат вече всички.
Сайта е примерен да видиш модела.Ти черпиш.
http://www.led-bg.com/bg/product/ad-155
vht7 - помощник
ср яну 22, 2020 11:35 pmkabel96 написа:
Колело и топла вода имат вече всички.
Сайта е примерен да видиш модела.Ти черпиш.
http://www.led-bg.com/bg/product/ad-155
Точно за такова захранване имах на предвид

Тема "Автономно захранване на система за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: