Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
moarein - специалист
Здравейте колеги,
Моля за съвет за абрихт за хоби употребва, което изключва трифазни варианти.

Спрял съм се засега на този модел:

https://www.jettools.bg/mashini/abrikht ... t-10b.html

Харесва ми комбинацията - абрихт-щрайхмус.

На пазара е пълно с модели за около 500 лв - само абрихт на Райдър, Ейнхел и т.н.
Някой са с по 3 ножа, други са с по два.
Има ли голяма разлика в резултата заради броя на ножовете?
Самите ножове колко често се сменят?
Каква мощност е оптимална?

В момента имам ръчно ел ренде на Парксайд, което мисля да обърна наобратно и да го превърна в мини абрихт, но то ще е само за летви и ръбове на плоскости реално.

Моля за съвет от по-споециалистите :)

Поздрави
mitko64 - майстор
Имам горчив опит с ръчно ренде Sparky P380 ,пригодено като абрихт. Първо му се изпържи моторът. След пренавиване пък,при втория експеримент му се разби лагерното гнездо в корпуса. За няколко летви и дъсчици обаче предполагам няма да има проблеми.
Lion15 - специалист
пон фев 17, 2020 7:56 pmmitko64 написа:
Имам горчив опит с ръчно ренде Sparky P380 ,пригодено като абрихт. Първо му се изпържи моторът. След пренавиване пък,при втория експеримент му се разби лагерното гнездо в корпуса. За няколко летви и дъсчици обаче предполагам няма да има проблеми.
Послушай го.
Човека ти е дал пример какво може да стане ако експериментираш.
Еле пък с такава машинка като парксайд.
Една машинка започнеш ли да я бъзикаш така-пиши я бегала.(без да се обиждаш!!)
Един малумник,бащата на приятел беше бъзикал една дрелка Елпром като я беше правил на циркуляр и бяшя рязал надлъжно
4 см де дли дъски на летви (около половин кубик) и я беше изпържил.
А като ми казах,че е малоумник се обиди.
Хем имат и циркуляр и банциг,ама като няма кой да се занимава да ги изнася навън ..
Та искам да ти кажа купи си абрихт и не бъзикай рендето.
С добро ти го казвам.
От там на там ти си решавай...
bijonisler@gmail.com - специалист
пон фев 17, 2020 9:31 pmLion15 написа:
пон фев 17, 2020 7:56 pmmitko64 написа:
Имам горчив опит с ръчно ренде Sparky P380 ,пригодено като абрихт. Първо му се изпържи моторът. След пренавиване пък,при втория експеримент му се разби лагерното гнездо в корпуса. За няколко летви и дъсчици обаче предполагам няма да има проблеми.
Послушай го.
Човека ти е дал пример какво може да стане ако експериментираш.
Еле пък с такава машинка като парксайд.
Една машинка започнеш ли да я бъзикаш така-пиши я бегала.(без да се обиждаш!!)
Един малумник,бащата на приятел беше бъзикал една дрелка Елпром като я беше правил на циркуляр и бяшя рязал надлъжно
4 см де дли дъски на летви (около половин кубик) и я беше изпържил.
А като ми казах,че е малоумник се обиди.
Хем имат и циркуляр и банциг,ама като няма кой да се занимава да ги изнася навън ..
Та искам да ти кажа купи си абрихт и не бъзикай рендето.
С добро ти го казвам.
От там на там ти си решавай...
Това форум хаправи си сам ли е или купи си сам
moarein - специалист
По принцип се замислям дали да обръщам рендето, тъй като абрихт така и така ще си купя, и тогава вече обърнатото ренде става излишно.
Споменах го само като варинт - иначе самото му обръщане не е кой знае каква философия, а колкото до натоварването - няма да е много.
За 3-4 летви няма да се изпържи толкоз.
В един магазин ми бяха казали, че по принцип не е добре да се обръщат ръчни инструменти, за да станата настолни, тъй като не са проектирани за това.
Най-малкото двигателя се набива с прах.
Зегето, което обърнах преди години си реже - нямам проблеми с него, но реално не го натоварвам кой знае колко...

Както и да е...
Дайте акъл за абрихт-щрайхмус моля.
Този на Джет БГ много ми харесва, но реално заслужава ли си двойната цена, спрямо останалите марки за по 5-600 лв?
mitko64 - майстор
Aко е само абрихт това https://www.olx.bg/ad/prodavam-tsirkuly ... 85Ncs.html е добро. Виждал съм и 5 операционен вариант със щрайхмус. Имам такава,вече 30години,може с часове да рендосваш. Обаче не решава въпроса за щрайхмуса, замислям се от доста време за чист щрайх,конкретно JET. Рендето го уморих по-точно, при опити да го ползвам като щраайхмус, да калибровам една ламперия 10 квадрата. Така и не можах да я прекарам цялата с него.
шоп - майстор
Имах подобно комбинирано JET
върши страхотна работа, но апетита идва с яденето продадох го и си купих малко по масивна трифазна комбинирана Holzmann.
Buliviv - специалист
вт фев 18, 2020 9:24 ammoarein написа:
По принцип се замислям дали да обръщам рендето, тъй като абрихт така и така ще си купя, и тогава вече обърнатото ренде става излишно.
Споменах го само като варинт - иначе самото му обръщане не е кой знае каква философия, а колкото до натоварването - няма да е много.
За 3-4 летви няма да се изпържи толкоз.
В един магазин ми бяха казали, че по принцип не е добре да се обръщат ръчни инструменти, за да станата настолни, тъй като не са проектирани за това.
Най-малкото двигателя се набива с прах.
Зегето, което обърнах преди години си реже - нямам проблеми с него, но реално не го натоварвам кой знае колко...

Както и да е...
Дайте акъл за абрихт-щрайхмус моля.
Този на Джет БГ много ми харесва, но реално заслужава ли си двойната цена, спрямо останалите марки за по 5-600 лв?
Ако се спреш на нещо различно от JET , съм ти писал на лично съобщение.

Тема "Абрихт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: