• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Имам идея да вградя някак кутията на компютъра си (която е доста обемна) в хола. Все още няма нищо правено в стаята, така че всякакви предложения ще се разгледат като възможност. Идеята е да го сложа близо до ТВ все пак да го свържа към него. ТВ ще е монтиран на стена, която ще е с дървена декорация. Мисля си, да се направи нещо като издатина под ТВ от гипсокартон, която ще се получи като скрин, тя също ще е декорирана като стената. Трябва да има и ревизия някъде от където да имам достъп до кабелите отзад. Остават няколко въпроса. 1. Удачно ли е да го правя, като се има предвид, че компютъра трябва да се охлажда (трябва да има въздухопоток). 2. Няма ли да стане много грозно :D 3. Предложете нещо по-добро, ако някой е правил такава манипулация.

Поздрави.
iliya_i - майстор
ср мар 04, 2020 11:29 amdb88 написа:
Здравейте! Имам идея да вградя някак кутията на компютъра си (която е доста обемна) в хола. Все още няма нищо правено в стаята, така че всякакви предложения ще се разгледат като възможност. Идеята е да го сложа близо до ТВ все пак да го свържа към него. ТВ ще е монтиран на стена, която ще е с дървена декорация. Мисля си, да се направи нещо като издатина под ТВ от гипсокартон, която ще се получи като скрин, тя също ще е декорирана като стената. Трябва да има и ревизия някъде от където да имам достъп до кабелите отзад. Остават няколко въпроса. 1. Удачно ли е да го правя, като се има предвид, че компютъра трябва да се охлажда (трябва да има въздухопоток). 2. Няма ли да стане много грозно :D 3. Предложете нещо по-добро, ако някой е правил такава манипулация.

Поздрави.
А отчиташ ли, че живота на един компютър, за да е актуален с времето си е 3 - 5 години? После поне някои от компонентите му се подменят.
Като ще го вграждаш, нека да е в шкаф с вратичка, през която може да излиза. Шкафа може да бъде декориран както стената.
stridata - специалист
А може вместо да го вграждаш в стена да преместиш компонентите в МДФ-ена кутия. Кеф ти на боя, кеф ти фурнир, кефти размери и форми! Може просто да е част от интериора.
npace - специалист
Изкарай дънната платка от кутията, тури едно водно охлаждане и я закрепи на гърба на телевизора. :-D
kr1100 - майстор
[quote=iliya_i
А отчиташ ли, че живота на един компютър, за да е актуален с времето си е 3 - 5 години? После поне някои от компонентите му се подменят.[/quote]
Това въобще не е задължително , ако не се играят нови игри, Аутикад и подобни.
iliya_i - майстор
ср мар 04, 2020 5:57 pmkr1100 написа:
iliya_i написа:
А отчиташ ли, че живота на един компютър, за да е актуален с времето си е 3 - 5 години? После поне някои от компонентите му се подменят.
Това въобще не е задължително , ако не се играят нови игри, Аутикад и подобни.
Винаги трябва да има опция за сервизиране, без употреба на боен чук. Независимо за какво точно ще се ползва.

И като цитираш, внимавай със скобите. :cool:
ср мар 04, 2020 6:28 pmiliya_i написа:
ср мар 04, 2020 5:57 pmkr1100 написа:
iliya_i написа:
А отчиташ ли, че живота на един компютър, за да е актуален с времето си е 3 - 5 години? После поне някои от компонентите му се подменят.
Това въобще не е задължително , ако не се играят нови игри, Аутикад и подобни.
Винаги трябва да има опция за сервизиране, без употреба на боен чук. Независимо за какво точно ще се ползва.

И като цитираш, внимавай със скобите. :cool:

Да, естествено, затова писах да има ревизия с достъп като идеята ми е да е минимим височината на кутията за да може да излиза. Не е само до актуалност, пълни се с прах и редовното почистване е от жизнена важност.
ср мар 04, 2020 3:02 pmstridata написа:
А може вместо да го вграждаш в стена да преместиш компонентите в МДФ-ена кутия. Кеф ти на боя, кеф ти фурнир, кефти размери и форми! Може просто да е част от интериора.
Това също ми беше дошло на ум, но съм дал 450лв за кутия и ми се иска да е в нея :D
iliya_i - майстор
ср мар 04, 2020 7:43 pmdb88 написа:
….. но съм дал 450лв за кутия и ми се иска да е в нея :D
Е като си дал тези пари за кутия, защо ще я вграждаш? :)
ср мар 04, 2020 7:49 pmiliya_i написа:
ср мар 04, 2020 7:43 pmdb88 написа:
….. но съм дал 450лв за кутия и ми се иска да е в нея :D
Е като си дал тези пари за кутия, защо ще я вграждаш? :)
Няма да стои добре ако я пльосна някъде на видно място, голяма е и ще стане грозно.
  • 1
  • 2

Тема "Вграждане на компютър в дневната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: