Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
iliya_i - майстор
чет мар 19, 2020 8:24 pmMamaMy написа:
Сложихме я в една стая където работят той и още три сестри. Не знам дали няма да получат прекален тен само. Иначе лампата е в отворена кутия качена на високо. Няма директно облъчване на нищо освен тавана на стаята, но нали пък ще има и отражение :? :-D
Ще има. Този тип лампи се исползват само в отсъствие на хора. За постоянна работа се ползват затворени проточни с вентилатори.
https://ultraviol.pl/products/germicida ... bve-60-s/
А според броя работещи в помещението (4 човека), тази лампа няма да свърши нищо полезно, защото е необходима една лампа от 15W за всеки 6-8 кв. м от помещението.
Или ако това помещение за работа на 4 души е 20 кв. м, ще им трябват около 40W UVC лампи.

Самите пури от по 15W са 25 - 30 лева. https://shop.kovas.bg/продукт-осветлени ... ктерицидн/
schuldiner - майстор
чет мар 19, 2020 7:23 pmtzetz009 написа:
:? Парите в обръщение са по-опасни от продуктите по рафтовете ! Взимате ресто от банкноти и монети от продавачка , която е с ръкавички . Тя се докосва до всички продукти . Вие пък нямате ръкавици , ама к'во толкова .

Къде ги слагате тия пари ??? Как ги дезинфекцирате ???

:partyman: :partyman: :partyman:
Още първите дни се усетих, че парите смърдят. Като се наложи кеш /иначе всичко с карта/, рестото влиза в едно найлоново джобче с цип, дето като го нацвъкам обилно с пулверизатор спирт 90% с малко вода и го затворя до вдругиден, сякаш бива. Пулверизаторът е от една фъскалка за гърло - 50 мл, много удобно за носене. Със същата цвъкня опръсквам дръжката на вратата на колата, скоростния лост, и квото пипам, плюс ръцете, после дръжките на входната врата вкъщи и по трасето до чешмата в кухнята. Нещо като 20 ст. разход.

Вкъщи само аз излизам, веднъж на два-три дни. Да не говоря много, но съм предупредил всички около мен още средата на януари, че работата е твърде сериозна. Взели сме мерки, а мерките са хигиена и ограничаване на контактите с чужди хора.
brum - майстор
Тъй, прототипа тръгна. С наличният отпадъчен материал толкова :) . Ако се окаже, че драмата ще продължи по-дълго от няколко месеца ще се направи по-солидна конструкция която да няма пролуки.

В него мисля да стерилизирам и еднократните маски, че са кът. И таз зелената на фон дето се вижда ще минава през него переодично. С нея и с едни очила за плуване ходя сега по магазините :) .

Озон има някакъв. Малко, но се усеща. Имаме централна вентилация която не се спира, но все пак ще вкарам единият air purifier в коридора да върти озона през филтър от активен въглен. Във втора версия може да вкарам вентилатор и филтър направо вътре. Че даже частите за тая работа са налични.

Ей тъй изглежда към момента:

Прикачен файл

3.png

Прикачен файл

2.png
2.png (72.86 KиБ) Видяна 1515 пъти

Прикачен файл

1.png
sokolov.91 - майстор
Вие съвсем сте изтрещели. С маска за плуване да ходиш до магазина и да пръскаш всичко със спирт... Боже мой. #-o
А жените таковате ли си, или от 2 метра разстояние? :lol: Аре стига...
kozl - майстор
пет мар 20, 2020 12:12 amsokolov.91 написа:
Вие съвсем сте изтрещели. С маска за плуване да ходиш до магазина и да пръскаш всичко със спирт... Боже мой. #-o
А жените таковате ли си, или от 2 метра разстояние? :lol: Аре стига...
На кой му на два и нещо - мое. Другите шъ чекат :lachtot:
ка да паиш - Карантина :-D
Дали пък колко повече се стерелизираме и карантинираме не ставаме повече уязвими.
Та колко противозаразни мерки да предприемеш, все некъде издънка. А ако требе да се трудиш и да мислиш за друго, издънката е в кърпа вързана.
Andri01 - майстор
Леководолазен костюм / зимен-сух/,маска и водолазен апарат . Без плавници-те на ръка. Това е най сигурното!! :)
:partyman:
Lisko - майстор
чет мар 19, 2020 7:23 pmtzetz009 написа:
:? Парите в обръщение са по-опасни от продуктите по рафтовете ! Взимате ресто от банкноти и монети от продавачка , която е с ръкавички . Тя се докосва до всички продукти . Вие пък нямате ръкавици , ама к'во толкова .

Къде ги слагате тия пари ??? Как ги дезинфекцирате ???

:partyman: :partyman: :partyman:
Пари барам веднъж годишно. Ако някой ми даде.
Andri01 - майстор
...на стълбите на централния подлез...:) :partyman:
tzetz009 - специалист
пет мар 20, 2020 9:29 amLisko написа:
чет мар 19, 2020 7:23 pmtzetz009 написа:
..... Вие пък нямате ръкавици , ама к'во толкова .

Къде ги слагате тия пари ??? Как ги дезинфекцирате ???

:partyman: :partyman: :partyman:
Пари барам веднъж годишно. Ако някой ми даде.
Е , аз си ходя с памучни тънки ръкавички . Не са бели като Вашите , а са светло сини :) ! Перат се регулярно три чифта . Все е нещо пред нищо !

Тъй и тъй е още прясна темата за схемата на инкубатора . Какво Ви е мнението за шкаф с терморегулатор и загряване да речем до 60-65-70 градуса . И аз ще се хвана сериозно с такъв шкаф . Имам 30W UV бактерицидна ламБа без луминофор ( май руска ) . Изчетох темите у Форума по тематиката и мисля , че с вентилиране все пак ще има положителен резултат .

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
Лампата трябва да е в спектър UV-C Демек 280 nm – 100 nm като май най-често се срещат ламБи с 210nm
При интензивност 1,5 W/m² облъчването трябва да е минимум половин час.
Дезинфекцират се само площите попаднали под директно облъчване и са чисти - демек ако вируса е покрит с нещо (мръсотия) не фата дикиш.
Отразената светлина работи доста по-слабо от директната и изисква много повече време.
Не бъркайте бактерициднит UV ламБи с тези за "черна" светлина. Такива са тези по дискотеките, за проверка на банкноти...
Те не сатават за никакъв чеп.
:partyman:

Тема "Шкаф за дезинфекция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: