• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Реших да се оборудвам с виденонаблюдение в къщи какво бихте ме посаветвали да използвам. Става въпрос за 2-3 камери от вън и няколко вътре. Коя марка да изпозлвам? Какво трябва да гледам коато разглеждам камерите?

Благодаря!
MamaMy - майстор
Това са въпроси за 1200 лв. Така като те чета търсиш кой да ти изгради системата.
Rаботил съм с почти всички марки на бг пазара ,препоръчвам ти dahua
Ами ако има и някакъв вариант сам да си ги инсталирам. Гледах някаква нова тенденция IP камери за който нето трябва двр но незнам как стоят нещата. Намерих една https://donsoft.bg/ptz-kamera-DS-QA8-10 ... en-telefon , обадих се хората ми обясниха че неми трябва двр а само на мястото да има интернет. Ползвал ли си такава как стоят нещата.

Благодаря!
ср мар 25, 2020 11:17 pmfr1end13 написа:
Rаботил съм с почти всички марки на бг пазара ,препоръчвам ти dahua
Четох в инернет за тях повечето отзиви бяха че са китайски боклуци.
Sandman - специалист
Каквото и да прочетеш в интернет, трябва да го отсееш и прецениш на кое ще повярваш.
От 2мП камера чудеса не очаквай.
Още повече "цветно нощно виждане" :-D

Не си написал точно какво искаш. Тия камери ще ги гледаш ли от другаде? Какъв бюджет си отделил? Колко голямо пространство ще гледаш навън? Сам ще можеш ли да си ги вържеш и настроиш и т.н.

Аз лично заложих на китайски айпи камери, записват на СД карта, реагират на движение, виждат достатъчно добре нощем, гледам си ги от телефона.
Цената им е около 80-120 лева, зависи какви и от къде ще поръчаш. По-евтини за навън не вярвам да намериш и да вършат работа.
Прегледай и тази тема: viewtopic.php?f=41&t=37625

Поздрави!
чет мар 26, 2020 10:22 amSandman написа:
Каквото и да прочетеш в интернет, трябва да го отсееш и прецениш на кое ще повярваш.
От 2мП камера чудеса не очаквай.
Още повече "цветно нощно виждане" :-D

Не си написал точно какво искаш. Тия камери ще ги гледаш ли от другаде? Какъв бюджет си отделил? Колко голямо пространство ще гледаш навън? Сам ще можеш ли да си ги вържеш и настроиш и т.н.

Аз лично заложих на китайски айпи камери, записват на СД карта, реагират на движение, виждат достатъчно добре нощем, гледам си ги от телефона.
Цената им е около 80-120 лева, зависи какви и от къде ще поръчаш. По-евтини за навън не вярвам да намериш и да вършат работа.
Прегледай и тази тема: viewtopic.php?f=41&t=37625

Поздрави!
2MP обаче консултантите от там казаха че е с матрица на Sony Exmor каквото и да значи това и цената и е достъпна била на промоция. Относно гледането само през телефона ще ми е достатъчно и тази до колкото прочетох записва на СД карта вие с какво камери сте?
Sandman - специалист
чет мар 26, 2020 10:34 amДончоо написа:
2MP обаче консултантите от там казаха че е с матрица на Sony Exmor каквото и да значи това и цената и е достъпна била на промоция. Относно гледането само през телефона ще ми е достатъчно и тази до колкото прочетох записва на СД карта вие с какво камери сте?
Взех една на Digoo за проба и се оказа добра, обаче китайците вдигнаха рязко цената :-D
Няколко китайчета 2Мп куче марка взех след това, снимат прилично. Нощем също гледат на 10тина метра.
Колкото-толкова :)
vladtod - специалист
Да ползвам темата на колегата да не хабим хартия за нова тема, та ще слагам няколко камерки , но подсветката им не е на кой знае какво ниво и искам да сложа допълнителен т.н ир илюминатор, обаче пробвах с друга камера чиято подсветка е с много диоди и я дават над 50м да осветя мяатото пред другата камера и ефекта беше 0. Единствено ир камерата не съм я закачил към нвр-а защото е с коаксиал а подсветката свети .
lyubohar - майстор
ср мар 25, 2020 4:58 pmДончоо написа:
Реших да се оборудвам с виденонаблюдение в къщи какво бихте ме посаветвали да използвам. Става въпрос за 2-3 камери от вън и няколко вътре. Коя марка да изпозлвам? Какво трябва да гледам коато разглеждам камерите?

Благодаря!
Тези камери на индивидуална къща ли ще се монтират?
Или в кооперация?
Ако ще е в блок със съокооператори не е ли забранено да се монтират отвън на стълбището?
  • 1
  • 2

Тема "Видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: