• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kabel96 - специалист
вт апр 21, 2020 11:49 pmmartinio написа:
Hidrazin Два месеца си мислех, че имам комар в стаята, но не го намерих. После си мислех че е Укювец (нещо дето хапе, но не се чува да жужи, като комара. Хапе и бяга) Разглобих си леглото първоначално и в зглобките открих около 5 гадини. Сигурен съм че е такова понеже ги вдях през ноща в леглото, като светнах лампата. Сетих се за дървесен спирт или както му казват още спирт за горене това нещо, ако го налея по фугите дали ще има ефект на шишето пише че е отровен. Или аз ще се отровя от изпаренията му преди тях.
Не изкам да те плаша но щом още не си разглобил контактите значи си добре.След 2 години борба и похарчени 28 000 лева мои близки стигнаха до заключението че само това работи и то ако пръзкаш през 6 дни няколко месеца..Оказа се че има нова версия дето уж не мирише ама и тя миришела.Има и димки но те са 1 категория и не вярвам да може да си купиш.

https://www.otrovi.com/simetrol-super-e ... gar-500ml/
Hoвoceлckи - майстор
Брато загазил си! Тоз фатмак "hidrazin" го подмини.
Гадините по презумпция се "изпаряват" при светлина.
Борбата е безмилостно жестока.
Дай ни снимки на тварите, после ще ти кажа още.
hidrazin - майстор
Много добре работи Перметрин но не нам от къде ще го вземеш.
Гледай какво съдържа препарата - да е Перметрин а не Ципеметрин.
Яйцата на дървеницата се излюпват за около 10 дни а при повишена до 27 градуса температура за около 6-7 дни.
При ниски температури яйцата остават читави до 3 месеца!!!
Това е важно да се знае за да не останат яйца които после да се излюпят и ... пак отначало.
Демек в помещението трябва да е топло и да се третира с препарат минимум 3 седмици за да е сигурно че всички яйца са излюпени и гадовете изтребени.
При температури 10-тина градуса и надолу дървениците не могат да "узреят" и да почнат да снасят яйца.
Но пък гладна оцелява и година. Та борбата е много трудна и иска постоянство.
:partyman:
P.S. Я, дебелата въшка пак изпълзяла от скривалището си (не се събира под ламинат !!!). :lol:
jorkata.petkov - помощник
За дървеници да ти кажа най-добре си е фирма. Внимавай обаче кои викаш и поискай някакъв план с колко обработки ще стане. Казвам го, защото с една няма да стане със сигурност, но същевременно не са нужни и повече от 3. Много е трудна борбата, но с хвърляне на матраци и някои мебели + 2 обработки от професионалисти ще стане.
Здравейте, според вас това дървеница ли е?

Прикачен файл

IMG_20210117_191451.jpg
Hoвoceлckи - майстор
Мисля, че - да. Снимай го и от обратната страна. Виж по скрити ъгли/страни на дървени части - легла, шкафове, паркет/дюшеме. Каквото е от е от ПДЧ - по неокантените скрити страни. Някой събужда ли се с червени петна по тялото?
  • 1
  • 2

Тема "Помощ дървеници в паркета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: