Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
Престои ми декориране на фасадата на къща. Къщата е почти на брега на морето - на около 350м. от брега на практика. Понеже говорим за северното черноморие, по-точно с. Камен Брят, общ. Каварна, където ветровете са сериозни, понякога зимите също имам следното питане.
Къщата има топлоизолация - стиропор и шпакловка, но предстои декоративна мазилка. Рових се по форуми и т.н.т и се оказва, че най-подходяща е т.нар. силиконова мазилка - пастоообразна. Проблема е, обаче, че всички те се нанасят с маламашка и не могат да се прекъсват - техника, която аз лично не съм усвоил. Твърдо съм решен да го правя лично аз, понеже в този край майсторите са кът, а и с това строителство по градовете не искат да идват на 85км. от Варна - аз лично съм от Варна, пък и ако дойдат цената е зверска...за съмнително качество - проверено е вече, съм решил, че от тук нататък труда ще е от мен. Отгоре на всичкото къщата е близо 8метра висока, така че майсторите ми се мръщят, защото им трябва и скеле - или респективно ми взигат цената, заради наем на такова.
Видях, бе Боро и Деко, тоест оргахим имат някакви мазилки, които се нанясат с валяк. На Боро се води тънкослойна декоративна мазилка, а на Деко - Декоративна релефна разилка. И двете се нанасят по спецификация с порест валяк - не с маламашка!! Питането ми е - това на практика релефни бои ли са или действително са мазилки - презюмирам, че са бои, а маркетингови трикове на производителите са ги "кръстили" мазилки. Чисто ценово, така каго гледам са мното близко до силиконовите и силикатните мазилки - в диапазона 65лв. - 75лв. за кофа от 25кг.
Някой ползвла ли ги е - някакви впечатление има ли от "патило". Има ли и други оптимални варианти за мазилка, която да се нанася с ВАЛЯК - не с маламашка.
Предварително благодаря
шоп - майстор
Имайте впредвид, че мазилката е най-важният външен слой, който предпазва топлоизолационната система. От нея не трябва да се пести. Правилно сте се насочили към силиконови и силикатни мазилки.
Ако мислите, че с мече ще нанесете 2-3мм защитно покритие-много се лъжете.
Платете си 3,5-4 лв м2 за монтаж и демонтаж за скеле, платете си 4-5-6 или повече лева м2 на бригада, която ще направи една стена мазилка на къщата без прекъсване и ще сте доволен от резулатата.
Успехи!
Hoвoceлckи - майстор
За мазилките съм с впечатлението, че "най-..." са полимерните. Сложих си такава, макар че имам известни резерви "какво й е полимерното" ... Ползвах жокер обади се на приятел ... Правихме я стена по стена. Вдигам си скелето, идват на другата сутрин двама и за ~2 часа сме свършили. Единия приятел си поиска по 20 лева на идване. С него минах по-тънко. Другият отказа пари ... но му връщах по цял ден срещу неговите 2 часа :wink:
С валяк знаех, че само се формова след нанасяне с маламашка. Гледам в Гугъл вярно има някакво нанасяне с валяк, но ... :? не съм го пробвал.

Тема "Фасадна мазилка нанасяне с валяк" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: