Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mamata66 - напреднал
Здравейте,
дано ми отговорите. Влязох във форума от зор, регистрирах се, за да поискам мнение и съвет...хидрофорът ми започна да включва и изключва много често - за пълнене на казанчето на тоалетната - 12 пъти един след друг. Изчетох всичко (съм жена;) и реших, че имам проблем с разширителния съд - отвих капачето и напомпих, но като натисна игличката на винтила, не изпуска нито вода, нито въздух...смених игличката - същото положение - сякаш въздуха не влиза вътре, а пробвах помпата на гумата на атв-то си - работи си???? Е ли прецакана мембраната? И въобще какво да правя - не смея да използвам вода, за да не изгоря помпата - смених я миналата година, че предната изгоря...оттам и съм малко запозната с темата...Помощ!!! Моля Ви - какво да е станало - за жалост, не съм припомпвала от близо година...
това ми е хидрофора: https://www.argo-market.com/Products/Details/1120
включва при 2.5 и изключва при 3.5 май...значи, налягането в съда трябва да е 0.2 бара под налягането на включване на помпата от пресостата, т.е. 2.3 бара (така прочетох някъде)....ама аз имам 0 и не мога да вкарам въздух вътре...пребих се от помпене...благодаря предварително и чакам с нетърпение отговор :)
Поздрави от Троянския балкан!
Antonii - майстор
А кога го помпате този съд, когато има налягане в системата или при разтоварено налягане?
Защото, ако го помпате при 3,5 бара, то ще се напомпа трудно.
Иначе другия вариант най-вероятно е спукана мембрана и това се решава с нов съд.
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 12:46 pmAntonii написа:
А кога го помпате този съд, когато има налягане в системата или при разтоварено налягане?
Защото, ако го помпате при 3,5 бара, то ще се напомпа трудно.
Иначе другия вариант най-вероятно е спукана мембрана и това се решава с нов съд.
Благодаря за отговора, както казах, не разбирам много, почти нищо, но...Означава ли въпроса Ви, че трябва да помпя при изключена помпа и изпуснато налягане и вода от на-близкия кран? Какво да направя, за да опитам да напомпя - как да разтоваря налягането, моля Ви, обяснете ми като на жена :?
шоп - майстор
пон юли 06, 2020 12:51 pmmamata66 написа:
трябва да помпя при изключена помпа и изпуснато налягане и вода от на-близкия кран?
Правилно мислите. Изключвате хидрофора от ел. захранването, отваряте някой кран и помпате с въздух.
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 1:12 pmшоп написа:
пон юли 06, 2020 12:51 pmmamata66 написа:
трябва да помпя при изключена помпа и изпуснато налягане и вода от на-близкия кран?
Правилно мислите. Изключвате хидрофора от ел. захранването, отваряте някой кран и помпате с въздух.
Понеже не съм от най-търпеливите, направих го преди отговора Ви...3 пъти по 50 трудни помпи и като натисна игличката - никакъв звук - ни вода пуска, ни въздух. Данеби 50 помпи да са малко за проба? Нямам манометър, да проверя налягането в съда...колко помпи трябват, за да ми покаже наличие на въздух при натиск на игличката на вентила? Извинявайте за ангажимента, но много съм притеснена, а и без вода от вчера...благодаря ви за желанието да помогнете :) Инак като включих помпата установих, че включва на 2.5 и изключва на 4 бара... :?
шоп - майстор
Сменете игличката. Няма как при 150 помпи да няма ефект.
Antonii - майстор
Най-лесно ще установите дали се помпа съда, като гледате през крана от който сте разтоварили налягането дали тече вода когато помпате.
Ако тече значи съда се помпа, но това важи само ако налягането на въздуха в него е било нула, както се предполага от обясненията до тук.
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 2:06 pmAntonii написа:
Най-лесно ще установите дали се помпа съда, като гледате през крана от който сте разтоварили налягането дали тече вода когато помпате.
Ако тече значи съда се помпа, но това важи само ако налягането на въздуха в него е било нула, както се предполага от обясненията до тук.
Вече не знам нито какво да кажа, нито какво да направя...изключвам помпата, пускам крана на чешмата да изтече водата, оставям го отворен и помпя...150 помпи, махам помпата - пробвам с натискане на игличката - нищо! Докато помпя (интензивно, втори ден вече), от крана капват десетина капчици и нищо друго...Ни вода, ни въздух излиза от винтила...аз нямам никаква представа какво става и как да го оправя - моя случай не отговаря на нищо прочетено и чуто до сега...Моля, помагайте и благодаря! Забравих да спомена - сутринта смених игличката с нова - не е там проблема, както се залъгвах :cry:
speka_rs - майстор
Колежке кажи от къде си дали някой не може да дойде да помогне на място.
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 2:31 pmspeka_rs написа:
Колежке кажи от къде си дали някой не може да дойде да помогне на място.
А дано, ама надали...махала с 6 човека (не могат и да изговорят хидрофор, камо ли да знаят нещо по въпроса, а за помощ да не говорим), над Троянския манастир, до която няма път - само лош, черен, за джип и АТВ - сещащ ли се за желаещи?! Затова и не питам...мъка :cry: :lol: Но от сърце благодаря за предложението и съпричастността ви, момчета! :)

Тема "помощ от майстор!!!!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: