Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
geraldo - напреднал
Здравейте колеги, някъде бях чел,че има културен начин да се сложат 2 контакта в 1 гнездо (тоест да не се дупчи 2-ра дупка). Има ли такова нещо или грешно съм разбрал?
Идеята е следната в момента от един контакт съм пуснал разклонител, в който има включени компютър,монитор,някакво устройство за интернета и рутер. Сега ми трябва към същия контакт да включа вероятно отново разклонител с 2 монитора,телефон и още 1-2 устройства, които все още не знам какви точно са, но предполагам,че са подобни на рутери. Изобщо може ли това да стане в една стая и един контакт? Възможно е двете "линии" да НЕ работят едновременно ако трябва, но е хубаво, ако ми се наложи в някакъв момент да ползвам и двете.Благодаря!
sstefanov - майстор
2 такива, като второто е включено в първото не ти ли вършат работа?

Изображение

А иначе има и двойни и даже тройни контакти за 1 конзола.
Последна промяна от sstefanov на нед юли 19, 2020 12:02 pm, променено общо 1 път.
DundyTheCroc - майстор
Предполагам имаш предвид нещо такова, има и тройни дори:
Изображение
geraldo - напреднал
Това второто влиза в едно гнездо,така ли? А въпроса с натоварването как стои? Каква е разликата в натоварването между това да имаш такъв контакт двоен, който влиза в едно гнездо, разклонител със 7-8 гнезда или разклонител към който е включен втори разклонител?
lov - майстор
Една тройка би ти свършила работа. Това което искаш да включваш в него е далеч под натоварването за което е предвиден. Дори няма и да го усети.
Прикачен файл:
product_large_80069.jpg
product_large_80069.jpg (39.23 KиБ) Видяна 1440 пъти
Има и четворни контакти за открит монтаж но ще изглежда малко грубо.
Прикачен файл:
index.jpg
index.jpg (4.76 KиБ) Видяна 1440 пъти
А и на този компютър на захранването му няма ли поне един изход за захранване на монитор. Но в краен случаи рутерите и другите деболии можеш да ги събереш в едно такова разклонителче.
Прикачен файл:
8842192584734.jpg
8842192584734.jpg (39.28 KиБ) Видяна 1440 пъти
iliya_i - майстор

Всичко описано от теб - компютри, монитори, рутери и т.н. е далеч от макс. допустимия товар за един контакт (бил той единичен или двоен).

Тема "2 контакта в 1 гнездо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: