Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам нужда от съвет какво мога да направя, за да преградя терасата ми от тази на съседа, където има климатик, който през лятото се ползва и шуми. Искам да сложа някаква преграда, която да намали прекия въздушен шум. Иначе е ясно, че този шум ще продължава да се чува, но се надявам да намаля пряката му компонента. Чета че плексигласът има шумоизолиращи свойства и се държи добре при външен монтаж предвид температурни разлики, влага, вода и т.н., както и пропуска светлина. Прилагам снимки, където се вижда каква е ситуацията. Искам преградата да бъде от основата на стеничката между балконите то тавана, както и между стената и стъкления парапет. Струва ми се не много лесен монтажът, тъй като отгоре и отдолу е еталбонд, т.е. не може да се пробива. Предварително благодаря!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
lyubohar - майстор
При мен преградата към комшиите е с армирано стъкло фабрично.
Направих и втори слой с ал.рамка и поликарбонат за красота.
Комшийският климатик пак се чува.Предава се по стената и бетона.
Не съм сигурен,че ще има достатъчен ефект.

Прикачен файл

20200727_133532.jpg
пон юли 27, 2020 1:41 pmlyubohar написа:
Предава се по стената и бетона.
Не съм сигурен,че ще има достатъчен ефект.
За късмет съм на фугата между двата входа и между бетона и стените има топлоизолация. Не че пак някаква вибрация няма да се предаде, но ще е по-малка. Уж съседският климатик имал и тампони. Най ми е дразнещ въздушният шум в моя случай.

Тема "Шумоизолираща преграда за тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: