• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
martinio - помощник
Здравейте, никога не съм правил това, но искам да поставя ламинат а пода e на едни мехури. Изстъргах ги но има леки вдлъбнатини на места. Става дума за панелка. Квадратурата на стаята е 18 квадрата а дебелината която искам е около 2 максимум 3 милиметра. 2 чувала Ceresit CN 68 ще стигнат ли за целта или ще са малко. Другото което четох е че трябвало иглен валяк той задължителен ли е понеже 18 кинта за еднократна употреба има ли някаква алтернатива на този валяк и задължителен ли е. И последно за грунда имам 2 литра концентрат на Angro AG125 Става ли с него да грундирам пода преди това и ако да колко да го разтворя. Може ли сам човек да си го направи или ще ми трябва и втори човек за процедурата. Наистина ви благодаря за съветите предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 30, 2020 2:07 ammartinio написа:
...
Сигурен ли си, че изобщо е нужно изравняване? Като сложиш мастар какво се вижда?
Това са дейности за сам човек, лаик
martinio - помощник
Като сложа мастара има пропадания около 3 на места и повече милиметри около вратитите е по ниско а в средата е по високо, но го по изстъргах та горе долу останаха само вдлъбнатини.
nikolov333 - майстор
Дръпни му една шпакловка с теракол с мастара и не се занимавай със саморазливните..
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юли 30, 2020 3:35 pmmartinio написа:
Като сложа мастара има пропадания около 3 на места и повече милиметри около вратитите е по ниско а в средата е по високо, но го по изстъргах та горе долу останаха само вдлъбнатини.
Колко големи вдлъбнатини? На площ колко големи?
martinio - помощник
Майсторище вдлъбнатините са по около 2 педи. Питам ви за саморазливната понеже купих 2 чувала това ме посъветваха в магазина. Не мога да шпакловам добре и накрая може и да се наложи да къртя теракола. Пак ви питам с наличното количество от два чувала може ли да се направи корекция или са малко, грунда става ли за целта ? Задължителен ли е игления валяк и каква му е алтернативата, ако е задължителен ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 31, 2020 1:24 ammartinio написа:
Майсторище вдлъбнатините са по около 2 педи. Питам ви за саморазливната понеже купих 2 чувала това ме посъветваха в магазина. Не мога да шпакловам добре и накрая може и да се наложи да къртя теракола. Пак ви питам с наличното количество от два чувала може ли да се направи корекция или са малко, грунда става ли за целта ? Задължителен ли е игления валяк и каква му е алтернативата, ако е задължителен ?
Разпитвам те, щото и два пръста да е дълбоко, ако е по-малко от кафена чинийка не те бърка...
Саморазливната замазка не е като вода и не се разлива сама. И често след саморазливна се получава изпъкнало, наместо вдлъбнатото. изравняване на под не е шпакловка, не се работи със шпакла, а с мастар.... Целта е да е равно.....
Почисти пода - метла, прахосмукачка... Положи грунд за стари повърхности или дълбокопроникващ... Изчисли си обема на закупеното докъде ще ти стигне... Жертвай някой евтин дълъг нивелир и действай. Ще стане


А! Ма ти верно ли искаш някой друг да ти чете етикетите и да ти прави сметките?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 31, 2020 1:43 amnikolov333 написа:
А инструкциите чел ли си.. https://dm.henkel-dam.com/is/content/he ... cification
Не е чел :|
nikolov333 - майстор
Тез 2 торби по 25кг са 50кг. Дават му разход 1.5кг за 1м2 с дебелина 1мм.. Тоест ще стигнат за 11м2 с дебелина 3мм, но кво ше сътвори на практика не гарантирам..
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: