Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Atanas.b - напреднал
Здравейте, питането ми е относно поставянето на хидрофор към вече изградена ВиК мрежа в къща. Понеже има вероятност от недостатъчно налягане мисля да сложа хидрофор, който ще дърпа вода от сонда. Въпросът ми е има ли начин, по който да се свърже направо в изградената вик мрежа или трябва да се поставят нови тръби. Идеята ми е само да помага с налягането. Не знам дали изобщо има такъв вариант. Виждал съм къщи, в които кухнята е захранена от водопровода, а банята и тоалетната от хидрофор, но заедно не съм виждал.
Възвратен клапан след водомера, тройник на който връзваш подаването от хидрофора, който е настроен на налягане по високо от това на ВиК.
По високото налягане винаги ще надделява. Така няма да страдаш от ниско налягане, но го няма икономическият ефект от собственият източник, когато се случи ВиК да подадат вода с по високо налягане.
За целта, може да сложиш редуцир вентил на ВиК, който е настроен на по ниско налягане от хидрофора. Това гарантира, че при повреда или липса на собствена вода, на крановете винаги ще имаш от ВиК.
Може да комбинираш и със следната схема, което пък ще ти гарантира и някакъв резерв.
https://aquapump.net/help/hidrofor-rezerwoar-wodoprowod
Прочети и надолу вариантите!
Може да се вържеш дори в най далечната точка на водопровода, стига тръбата да не е с прекалено малък диаметър. При мен е така, но захранвам само две точки.
torbalan - Дървен философ
Ако ще свързваш сондажа към домашната инсталация, защо не спреш водата от ВиК.
Не газвам да я откачаш, но да я спреш.
kozl - майстор
вт авг 04, 2020 9:00 pmAtanas.b написа:
Здравейте, питането ми е относно поставянето на хидрофор към вече изградена ВиК мрежа в къща. Понеже има вероятност от недостатъчно налягане мисля да сложа хидрофор, който ще дърпа вода от сонда. Въпросът ми е има ли начин, по който да се свърже направо в изградената вик мрежа или трябва да се поставят нови тръби. Идеята ми е само да помага с налягането. Не знам дали изобщо има такъв вариант. Виждал съм къщи, в които кухнята е захранена от водопровода, а банята и тоалетната от хидрофор, но заедно не съм виждал.
Такова задание изисква уточнения.
Необходимо условие ли е да се добавя налягане към ВК водопровода или в случаите на понижено налягане водоизточника може да се смени от ВК към сондажа
:?
Ако не е необходимо, най-просто ще стане ако в моментите на понижено налягане се включва хидрофора, който дърпа от сондажа, което ще елеминира възможността да влиза вода от водопровода. Нещо което Трифон писа по горе.
Но ако идеята е да се добавя налягане, то се сещам за сложна схема с хидрофор + потопяема помпа и... . Така с потопяемата помпа входящата вода към хидрофора ще се смесва с водата от ВК с регулиране според налягането в точката на смесване, а хидрофора ще повишава налягането, когато от ВК водопровода налягането е недостатъчно.
шоп - майстор
вт авг 04, 2020 9:00 pmAtanas.b написа:
Понеже има вероятност от недостатъчно
Ами проверете на практика първо

вт авг 04, 2020 9:00 pmAtanas.b написа:
Идеята ми е само да помага с налягането.
Една бустер помпа ще ви свърши работа.

Тема "Свързване на хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: