Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
5kof - специалист
Здравейте! Много моля за съвет от къде мога да намеря уплътнения ( шайби) от тефлон, клингерит, или друг подходящ материал, с които шайби да уплътня канела 3/4, залепена с ППР тръба. Мисля да я монтирам на бидона, който след 1.5- 2 месеца ще напълня с новата реколта грозде за вино. Насочил съм се към тефлон или клингерит, защото мисля, че няма да се повлияят от течността в бидона и няма да се стигне до никаква реакция между тях. Без да съм голям разбирач, мисля , че става въпрос за уплътнения 1 цол и 3/4. Не успях да кача двете снимки, които съм направил, за което се извинявам. Благодаря на всички изказали мнение, или съвет!
Колкото канелки съм купил, всички са имали гумено уплътнение. Пробиването на бидона е по отговорно. Понякога се е налагало да подложа още едно уплътнение, с по голям външен диаметър. Купувал съм от Вулкан 3 или някоя железария.
kozl - майстор
ср авг 05, 2020 1:08 pm5kof написа:
Здравейте! Много моля за съвет от къде мога да намеря уплътнения ( шайби) от тефлон, клингерит, или друг подходящ материал, с които шайби да уплътня канела 3/4, залепена с ППР тръба. Мисля да я монтирам на бидона, който след 1.5- 2 месеца ще напълня с новата реколта грозде за вино. Насочил съм се към тефлон или клингерит, защото мисля, че няма да се повлияят от течността в бидона и няма да се стигне до никаква реакция между тях. Без да съм голям разбирач, мисля , че става въпрос за уплътнения 1 цол и 3/4. Не успях да кача двете снимки, които съм направил, за което се извинявам. Благодаря на всички изказали мнение, или съвет!
Това некакси не мога да си го представя. Та снимките са необходими иначе шъ ся :? :? :? дека му е местото на клингерита и тефлона и що не мое с гума :?
5kof - специалист
чет авг 06, 2020 8:01 amkozl написа:
ср авг 05, 2020 1:08 pm5kof написа:
Здравейте! Много моля за съвет от къде мога да намеря уплътнения ( шайби) от тефлон, клингерит, или друг подходящ материал, с които шайби да уплътня канела 3/4, залепена с ППР тръба. Мисля да я монтирам на бидона, който след 1.5- 2 месеца ще напълня с новата реколта грозде за вино. Насочил съм се към тефлон или клингерит, защото мисля, че няма да се повлияят от течността в бидона и няма да се стигне до никаква реакция между тях. Без да съм голям разбирач, мисля , че става въпрос за уплътнения 1 цол и 3/4. Не успях да кача двете снимки, които съм направил, за което се извинявам. Благодаря на всички изказали мнение, или съвет!
Това некакси не мога да си го представя. Та снимките са необходими иначе шъ ся :? :? :? дека му е местото на клингерита и тефлона и що не мое с гума :?
Не съм на ясно как ще си въздействат гумата и виното. За това е тефлон, или клингерит.
kuger - майстор
ср авг 05, 2020 1:08 pm5kof написа:
Здравейте! Много моля за съвет от къде мога да намеря уплътнения ( шайби) от тефлон, клингерит, или друг подходящ материал, с които шайби да уплътня канела 3/4, залепена с ППР тръба. Мисля да я монтирам на бидона, който след 1.5- 2 месеца ще напълня с новата реколта грозде за вино. Насочил съм се към тефлон или клингерит, защото мисля, че няма да се повлияят от течността в бидона и няма да се стигне до никаква реакция между тях. Без да съм голям разбирач, мисля , че става въпрос за уплътнения 1 цол и 3/4. Не успях да кача двете снимки, които съм направил, за което се извинявам. Благодаря на всички изказали мнение, или съвет!
Да беше си купил те това :
Прикачен файл:
unnamed.jpg
unnamed.jpg (19.29 KиБ) Видяна 1381 пъти
снимката е от нет-а
preslav - майстор
А защо ти е изобщо канелка - източването на ширата може да стане по друг начин, а после буретата са си с фабрично монтирана канелка.
mironcho - специалист
Гумата вече не е гума ами EPDM и изобщо не реагира към вода и кисела среда. Няма никаква вероятност да омирише виното на каучук, защото такъв изобщо няма в нея.

Тема "Помощ за уплътнения за ППР връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: