Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
нед авг 09, 2020 1:04 pmHoвoceлckи написа:
нед авг 09, 2020 10:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Не е много добре
Би ли обяснил в какво се изразява проблема?
Опитните електричари, разрязват между жилата мостовака и вземат завоя без проблем.
Ако обичаш разрежи, направи завой с такъв мостовак, снимай и ни покажи ефекта. Моля!
Че се занимават да го правят електричари (работещи не на надница) дълбоко се съмтявам!
Утре, като разходя кучетата, като нахраня кокошките, като си пусна заявление за нова лична карта и ако се сетя, се ще намеря парче мостовак за тебе. Инсталацията на къщата си така съм направил цялата. На това ме научи главен енергетик на АПК. Сега съм на бачкане, а тука самолетите не ползват мостоваци. Сориииии!
нед авг 09, 2020 10:24 amТрифон П.Трифонов написа:
Не е много добре, но не е и кой знае какъв проблем.
Няма ко да обяснявам, а да призная, че и на мен ми са случва крива неделя.
Hoвoceлckи - майстор
Драсни още една страничка, но за нищо на света не казвай и думичка за това в какво се изразява проблема :-D
нед авг 09, 2020 1:56 pmHoвoceлckи написа:
Драсни още една страничка, но за нищо на света не казвай и думичка за това в какво се изразява проблема :-D
Няма никакъв проблем бе, писах го, цитирах го. Секи да си криви кабелите както си иска. Кабелджии на норма- няма яйце да му белят на стопанина я. Добре са напраили инсталацията, а който не му харесват каналите, да земе да си ги нарисува или да запрята ръкавите. Какво да са очаква от апартамент за основен ремонт? Перфектно са го метнали.

пп.Бе, найш ко, проблема е чисто естетически и е между мен и Кака, а ти недей да са месиш! Сега ши напрая една петица и до половин час да ти е минало!
aparushev - помощник
Здравейте!

Благодаря на всички отзовали се.

Избрах варианта за запълване на компрометираната мазилка.

Нямам сили и нерви за цялостно сваляне на всичко на този етап. Ако беше решено още в началото - вероятно да.

Лепен гипсокартон върху това изпълнение не искам. Не знам дали съм прав или крив в това си решение.

За развихрилия се спор за електро инсталацията - нямам претенции към майсторите. Не съм правил канали, не знам как и с какво е правилно да се правят, нито колко трябва да са широки. Приемам, че всичко е ок.

И накрая - да, за съжаление апартаментът е стар и излизат неприятности при къртене и подмяна на инсталациите. Купен е заради локацията. За съжаление при над 90% от новото строителство (лично мнение) се набиваш в градска среда тип блок-до-блок-срещу-блок, разделени от малка уличка.

Поздрави и още веднъж благодаря за съветите!
yanko78 - специалист
Всичко е нормално за мен. Не съм специалист, но смятам, че нещата ще се запълнят без проблем. Зор ще види шпакловчика накрая, когато трябва да изравни всичко. Аз бих запълнил големите отвори с парченца фибран, хем ще има пълнеж, хем по малко материал ще върви и по бързо ще съхне.
iliya_i - майстор
нед авг 09, 2020 3:13 pmyanko78 написа:
Аз бих запълнил големите отвори с парченца фибран....
Аз пък не бих залагал на горими материали около кабелите. Ще спести 2 торбички хоросан. Или общо около 5 лева - колкото 2 плоскости фибран.
Hoвoceлckи - майстор
нед авг 09, 2020 2:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
... пп.Бе, найш ко, проблема е чисто естетически и е между мен и Кака, а ти недей да са месиш!
След като проблемът е между вас двамата е редно да си го решавате на лични. Във форума мнението ти се, и ще се чете от много хора. Някои ще го приемат за съществено.
И разбира се, че на монтажника се плаща на метър положен кабел, а не за естетическо такова при положение, че ще се замаже.
нед авг 09, 2020 7:24 pmHoвoceлckи написа:
нед авг 09, 2020 2:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
... пп.Бе, найш ко, проблема е чисто естетически и е между мен и Кака, а ти недей да са месиш!
След като проблемът е между вас двамата е редно да си го решавате на лични. Във форума мнението ти се, и ще се чете от много хора. Някои ще го приемат за съществено.
И разбира се, че на монтажника се плаща на метър положен кабел, а не за естетическо такова при положение, че ще се замаже.
Въх! Хубу де, хахаааа.
Мнение-въпрос, у "Напръй си го сам", само дето е минала някаква фирма и почваме да са питаме. Айде на стрелби у Ново село, ма късно оти питащия няма претенции.
Пък съфорумник запали от кабел. Ади нема нужда! Кабели опъвах отдавна, сега съм на горно ниво, да знайш!
Бе тая тема май роди, а ти що ма апострофирам у нея, а не на лични?
anatolt - помощник
Здравейте, и аз да попитам понеже все едно гледам моят апартамент, а конструкцията за окаченият таван в коридора предварително ли беше направена или след направата на ел. инсталацията. понеже и аз съм на такъв етап от ремонта, и имам някои казуси с майсторите.
dedostojko - специалист
нед авг 09, 2020 2:57 pmaparushev написа:
Здравейте!

Благодаря на всички отзовали се.

Избрах варианта за запълване на компрометираната мазилка.

Нямам сили и нерви за цялостно сваляне на всичко на този етап. Ако беше решено още в началото - вероятно да.

Лепен гипсокартон върху това изпълнение не искам. Не знам дали съм прав или крив в това си решение.

За развихрилия се спор за електро инсталацията - нямам претенции към майсторите. Не съм правил канали, не знам как и с какво е правилно да се правят, нито колко трябва да са широки. Приемам, че всичко е ок.

И накрая - да, за съжаление апартаментът е стар и излизат неприятности при къртене и подмяна на инсталациите. Купен е заради локацията. За съжаление при над 90% от новото строителство (лично мнение) се набиваш в градска среда тип блок-до-блок-срещу-блок, разделени от малка уличка.

Поздрави и още веднъж благодаря за съветите!
Тъй като гледам всичко си е ок. Запълването направи с Mp75 работа за нула време.
В никакъв случай фибран пълнежи и други простотии като хоросан

Тема "Проблем с мазилка по стени в стар тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: