Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kGitsov - специалист
Здравейте,

Ще монтирам стъкла на терасата от тип хармоника - единично стъкло 10 мм
за да изолирам помещението от сняг и прах/мизерия през зимата най-вече и като вали лятото.
Преди да сложа стъклата ми казаха да си сложа козирка и камък отдолу, за да може на завършено, те да монтират (не се занимават с други монтажи)

Всичко съм подготвил, само козирка не съм си монтирал още, защото не знам откъде да си купя такъв профил.
Иска ми се да е от алуминиев профил и да е с минимален наклон, т.е. да не е като подпрозоречните первази, които слагат отвън, а с по-лек наклон.

Въпросът е къде може да ми отрежат такова парче (около 3.2м дълго и между 15-20см широко) и какъв профил да търся? В гугъл като напиша алуминиева козирка или профил козирка, не излиза нищо сериозно или излизат само някакви подпрозоречни супер скосени профили.


предполагам че трябва да го захвана за тавана, защото ако трябва да пробивам по фасадния профил на съседа горе, ще ми дойде в повече каскадьорстването (на 7ми етаж съм от 8)

Става въпрос за панелна сграда - тераса от тип лоджия (т.е. има и от двете страни бетонови стени до края и само фасадния панел е навън леко изнесен)
Реално т.нар. дограма (реално е стъклодържачи) ще са леко навътре около 10 см, но ми се иска да се предпазя максимално от съседите горе, които редовно си Оливат цветята и се почва едно стичане надолу.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
10мм стъкло? Защо?
Руди - майстор
Пробвай да търсиш "алуминиев водобран"
tarlyo - специалист
пон сеп 21, 2020 3:58 pmn_a написа:
10мм стъкло? Защо?
Защото е такава системата. Има и 8мм и е достатъчно.

@kGitsov
АЛ кутия 20х40 или 40х40, за нея хващаш перваза, а кутията към тавана. Ама здраво, защото за нея могат да хванат горния профил на остъклението.
miliad - майстор
Все тая как ще търси- дали козирка, дъска или водобран. Има разлики в наклона, но са минимални в зависимост от марката.
20/100 кутия и да я хоризонтирана. За нея може да се хване директно рамката на плъзгането. Ама пак го преговори с изпълнителя.

Тема "Козирка на тераса - тип лоджия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: