Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте

Искам да направя арт структура с PVC тръби. Проблема се свежда до това, че повечето тръби, който намирам изглежда са от типа за залепване чрез специалната машина, която нагрява тръбите и от там се залепват. А аз искам да мога лесно да сглобявам и да разглобявам тръбите и отделните фитинги както на този клип се вижда: https://youtu.be/OvY7R7a9d2M?t=117

Някой знае ли от къде мога да си поръчам подобни?

П.С - за София става въпрос

П.С 2 - Научех, че за съединяването на тръби и фитинги се използва нещо наречено МУФА... човек учи по нещо ново всеки ден! Но това, което не разбирам за сега е ако тръбата е 32 с какви размери трябва да бъде муфата? Намирам различни размери като например 32/20, 32/25, 32 - предполагам правилният размер е само 32?
hidrazin - майстор
Тоя на клипа сглобява мини парник и в него няма нищо арт.
Общо взето изкуство от PVC си е чист кич и простотия.
:partyman:
ср сеп 23, 2020 6:05 pmhidrazin написа:
Тоя на клипа сглобява мини парник и в него няма нищо арт.
Общо взето изкуство от PVC си е чист кич и простотия.
:partyman:
Дадох това видео за пример, колко лесно се съединяват тръбите без нагряване, без машини. Можеш ли да потвърдиш дали с муфа-та съм на прав път?
krasi92 - майстор
Не си на прав път. Нещото за което се сещам да може да се разглобява и сглобява са тръби за канализация. Маи имаше и едни водопроводни дето се лепяха с лепило за пвц но съм ги срещал само на едно място
ср сеп 23, 2020 8:13 pmkrasi92 написа:
Не си на прав път. Нещото за което се сещам да може да се разглобява и сглобява са тръби за канализация. Маи имаше и едни водопроводни дето се лепяха с лепило за пвц но съм ги срещал само на едно място
Аз точно за тях говоря "ППР ТРЪБА СТУДЕНА ВОДА" има в практикер, обаче не знам дали фитигните например "ППР КОЛЯНО 90Г" .. дали се напасват лесно със самата траба или е нужно нагряване и т.н.. С муфата до колкото разбирам ще може да влезне тръбата, а другия край, ще бъде по-тънък и той ще влезе в фитинга.. обаче така стават малки парчета. Самите фитинги са много и като се добавят и муфата.. става ужас. А този на видеото ги сглобява супер лесно.. като LEGO!
MIRO_073 - майстор
Примерна Тръба https://www.cablecommerce.bg/30-21016-0 ... 0n-fr.html
Примерно Коляно https://www.cablecommerce.bg/kolyano-f2 ... -0230.html
Има и тръби с муфи, само муфи, тръби колена...всичко от 16 до 40мм
krasi92 - майстор
С тръбите от практикер за студена или топла вода няма да стане щото няма да стане.Те се лепят с поялник и нито един фитинг не е предвиден да влиза свободно и разглобяемо в тръба .Ползвай тръба за кенеф за да е разглобяемо а и ще се доближиш до представите на европеиците в брюксел за нас.Там сме представени именно с такива тръби.Това с парника дето го прави авера може да се постигне с закупуванетона колкото ти трябват детски палатки.При тях има и тръбички и сглогки дето влизат свободно едно в друго.
iliya_i - майстор
Разгледай тези PVC-C тръби.

Лепят се с лепило. Тръбата влиза в муфата студена. Връзката се уплътнява с лепило (виж малко по-долу). Почти няма хлабина.

При ползваните обинковено PPR тръби пепението е с нагряване и в студено състояние тръбата не влиза в муфата.
krasi92 - майстор
Е тия ще свършат работа.

Тема "PVC арт структура" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: