Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
edemy2001 - специалист
Наканих се накрая....

Aframe - напреднал
Извинявай за лаишкия въпрос, но за какво се използва масата? Тоест - разтърсих в нета, разбрах каква е идеята, но ако споделиш с насолко думи с какво ти помага в работата, ще съм благодарен! Не се занимавам професинално, питам от любопитство.
edemy2001 - специалист
Предстои ми да си правя машина за собствена употреба и затова се насилих да правя тези стъкла (отне ми около седмица по час на ден. Повече търкане си е фитнес отвсякъде!!! :-? Т.е. общо около 7 - 8 часа, без съхненето на силикона). При положение, че референтната повърхност е с точност +/- 0.01, то 5 стотни е напълно постижимо за това което съм замислил.
А за какво точно - като му дойде времето! :wink:
kendal - специалист
Първо добре дошъл отново във форума,четири години мълчание си е много време,и по темата чакам да видя резултата.
angelfilev - специалист
чет окт 08, 2020 11:47 pmedemy2001 написа:
Предстои ми да си правя машина за собствена употреба и затова се насилих да правя тези стъкла (отне ми около седмица по час на ден. Повече търкане си е фитнес отвсякъде!!! :-? Т.е. общо около 7 - 8 часа, без съхненето на силикона). При положение, че референтната повърхност е с точност +/- 0.01, то 5 стотни е напълно постижимо за това което съм замислил.
А за какво точно - като му дойде времето! :wink:
Вероятно ще постигнеш тази точност, която ти е нужна. Ще ми бъде интересно да споделиш, "като му дойде времето".

п.п. Теоретично равнинност може да се получи чрез последователно претриване на 3 или повече плочи.
При 2 може да се получи идеално съвпадение и когато повърхностите са част от сфера.

Тема "Алтернатива на гранитна мерителна маса DIY" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: