Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
Купих си един китайски пистолет за алуминий от алиекспреса и се чудех дали може да замени телоподаващо? Имам налична кракра 160а наследство и с нея доста съм си играл. Но сега ми се налага да поизкърпя праговете на една баничарка. Кракрата може да заварява и с 1,6 мм електроди пробвано докато направих врата на мазето с нея 2,5 мм профили 0,8 мм ламарина. Идеята е да вържа пистолета към ръкохватката и да да заварявам на 80а с 0,6 - 0,8 мм тел със газ С02. Мислих да взема 5м 16мм кабел, бутилка 7,5л (имам редуцир вентил), маркучи, адаптор на 24в за двигателчето, шим регулатор PWM5-24 на Неомонтана и букси. Общо инвестицията ми за добавяне на функция телоподаващо към кракрата ми (без пистолета който имам) ще бъде към 130-150лв. Само че кракрата е 40в променлив ток а за трансформаторните МИГ-МАГ (поне на РЕДКО) 40 волта е максимума. Не съм работил със газ и тел до сега. С електрод на ламарината не съм успялвал да направя шев без да я изгоря - само със точки. До колкото знам при въглеродния двуокис дъгата е по-хладна и не изгаря, но все пак там се иска и по нисък волтаж. Ако вържа пистолета и пусна газ има ли шанс да стане по добре? Има ли изобщо смисъл въобще в цялата инвестиция?

Ето го и пистолета:
https://www.aliexpress.com/item/3296666 ... 4c4dBjHedI
Изображение

Тема "Ъпгрейд на електрожен кракра до телоподаващо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: