Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
eleonorvelichkov - специалист
Здравейте. Имам намерение на село да си инстлирам wifi камери и/или с кабел до рутера. Идеята ми е камерите да записват на облак в Интернет и да записва и да изпращат известие, когато засекат движение. Разбира се облакът може да е платен. Интересуват ме цени, марки и качество като цената на камера да е не повече от 100 лева. Също така ме интересува някакво захранване на 12 волта, което да има и батерийка ако случайно спре тока камерите да продължат да работят за няколко часа, а може и соларно захранване, за да бъне независимо от захранването на мрежата. Благодаря предварително за съдействието на всеки.
hideboom - помощник
За безжичните камери / wifi камери не ти е необходим кабел до рутера, а само захранване , за да запсиват на облак е необходимо да си заплащаш за този облак, другия вариянт да запсиват върху карта памет която да се самозитрива на определен период 1-2 дена за по дълго няма как иначе видеонаблюдение с двр-камери и т.н, ето една интересна статия за типове камери
Последна промяна от Virtex на чет окт 14, 2021 8:30 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
ftubusa - специалист
Аз ползвам такива https://efevision.eu/index.php?route=pr ... uct_id=533, преди време ги бях ковнал на промоция 149 лева.
torbalan - Дървен философ
Да работи няколко часа ще трябва голям тягов акумулатор.
Аз ползвам motion инсталиран на едно малко сървърче. Операционната система е debian.
Компютърчето, на което е инсталирано всичко това е LENOVO THINKCENTRE M92P TINY с 8GB RAM и процесор i5-3470T.
Предимството на този вариант е, че няма месечни плащания и че ако няма интернет ще продължи да си записва.

За да записва камера по облаците в интернет, освен плащане за облак ще трябва и плащане за читав интернет при камерата, което на село не винаги може да се осигури.

П.П.
Разбира се може и с Windows и Ivideon, който е безплатен за домашно ползване. Има и други софтуери за видеонаблюдение.

Тема "Охранителни Wifi камери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: