• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
moarein - специалист
Здравейте,
От известно време насам разглеждам различни видове циркуляри, но казано честно вече се обърках.
Моля за съвет - марка, мощност, какви дискове ми трябват.
Необходим ми е за по-фино рязане, но да има все пак достатъчно мощност, ако се наложи да среже 5-6 см бичме.
Гледам варинти - комбинарана пендула с настолен - отгоре с плот, отдолу е пендула - заслужава ли си подобна машина?

Ще съм благодарен ако може да ме посъветвате.
Благодаря.
naster - майстор
И аз бях пред тази дилема... В крайна сметка ме отказаха хората тук, защото губиш от тази привидна многофункционалност. Например в тази комбинация настолният циркуляр (аз гледах скъпи 60ш и д3в4лт) няма наклон по градуси, което е тъпо за надлъжни срезове. В крайна сметка от неопитност си купих ръчен кабелен 190мм от лидъл, струваше колкото хубав диск. С един линеал (разбирай стяги с мастар) мисля да покрия голяма част от текущите нужди: предстои ми правя скара с дюшеме и в последствие дървена конструкция за гараж/работилница. С няколко хубави диска на фройд от ибей могат да се покрият и по-фини неща.

За какво точно ще се ползва?
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 11:11 amnaster написа:
И аз бях пред тази дилема... В крайна сметка ме отказаха хората тук, защото губиш от тази привидна многофункционалност. Например в тази комбинация настолният циркуляр (аз гледах скъпи 60ш и д3в4лт) няма наклон по градуси, което е тъпо за надлъжни срезове. В крайна сметка от неопитност си купих ръчен кабелен 190мм от лидъл, струваше колкото хубав диск. С един линеал (разбирай стяги с мастар) мисля да покрия голяма част от текущите нужди: предстои ми правя скара с дюшеме и в последствие дървена конструкция за гараж/работилница. С няколко хубави диска на фройд от ибей могат да се покрият и по-фини неща.

За какво точно ще се ползва?
Ами трябва ми да може да реже паркетини примерно, които са по 2 см дебели на филии по 4-5мм, и съответно след това филиите да ги прави на летви с разилична дебелина - 0.5 - 1.00 мм
Това са фините неща, за което ще ми трябва многозъбен и тънък диск.
Същевременно ми се иска да може да реже и по-груби бичмета - нещо от рода на 6х6 см.
Ако се наложи и ПДЧ плоскост до метър дъжлина - предполагам тези с малките плотчета 30х40 см не са добра оферта...
naster - майстор
Толкова фино с циркуляр... по-скоро банциг.
Buliviv - специалист
Комбинираните машини, за които пита автора според мен са супер нефункционални и лично аз никога не бих си взел такава.
Колкото до изизкванията към това, което търсиш според така зададените минимума /пак лично мое мнение/ ти е настолен циркуляр и качествени дискове.
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 1:00 pmBuliviv написа:
Комбинираните машини, за които пита автора според мен са супер нефункционални и лично аз никога не бих си взел такава.
Колкото до изизкванията към това, което търсиш според така зададените минимума /пак лично мое мнение/ ти е настолен циркуляр и качествени дискове.
За комбо машините ми е ясно, че са маркетингов трик да си дадеш парите.
Ясно е, че стационарен ще се купува, върпоса е какъв :)))
Затова питам тук - някой с повече опит да даде акъл :)
Buliviv - специалист
вт яну 14, 2020 1:03 pmmoarein написа:
вт яну 14, 2020 1:00 pmBuliviv написа:
Комбинираните машини, за които пита автора според мен са супер нефункционални и лично аз никога не бих си взел такава.
Колкото до изизкванията към това, което търсиш според така зададените минимума /пак лично мое мнение/ ти е настолен циркуляр и качествени дискове.
За комбо машините ми е ясно, че са маркетингов трик да си дадеш парите.
Ясно е, че стационарен ще се купува, върпоса е какъв :)))
Затова питам тук - някой с повече опит да даде акъл :)
Ако ще е за домашно ползване и хоби, аз лично съм привърженик на Бош PTS 10. Средата на ценовия диапазон.
С хубави дискове /примерно на Freud/ и съвсем леки и елементарни настройки ще ти върши работа.
Ако ти се дават повече пари бих препоръчал Dewalt или Бош GTS10.
В по - ниския ценови диапазон съм срещал мнения на колеги от форума, че Шепах има модел който ставал. /мисля, че EDI беше по - запознат/.
Другото вече е въпрос на нужди, а и на финанси.
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 1:39 pmBuliviv написа:
вт яну 14, 2020 1:03 pmmoarein написа:
вт яну 14, 2020 1:00 pmBuliviv написа:
Комбинираните машини, за които пита автора според мен са супер нефункционални и лично аз никога не бих си взел такава.
Колкото до изизкванията към това, което търсиш според така зададените минимума /пак лично мое мнение/ ти е настолен циркуляр и качествени дискове.
За комбо машините ми е ясно, че са маркетингов трик да си дадеш парите.
Ясно е, че стационарен ще се купува, върпоса е какъв :)))
Затова питам тук - някой с повече опит да даде акъл :)
Ако ще е за домашно ползване и хоби, аз лично съм привърженик на Бош PTS 10. Средата на ценовия диапазон.
С хубави дискове /примерно на Freud/ и съвсем леки и елементарни настройки ще ти върши работа.
Ако ти се дават повече пари бих препоръчал Dewalt или Бош GTS10.
В по - ниския ценови диапазон съм срещал мнения на колеги от форума, че Шепах има модел който ставал. /мисля, че EDI беше по - запознат/.
Другото вече е въпрос на нужди, а и на финанси.
Ето в този се загледах сериозно:

https://www.onlinemashini.bg/stacionare ... -mm-/48614
plamen6703 - майстор
Сериозното ти заглеждане е несериозно за такова ползване :wink:
Ами трябва ми да може да реже паркетини примерно, които са по 2 см дебели на филии по 4-5мм, и съответно след това филиите да ги прави на летви с разилична дебелина - 0.5 - 1.00 мм
Няма такива летви, това с тия мимилетри е по-скоро фурнир :-D ! :partyman:
VLADO66 - майстор
Хората дето ми редиха ламината се оказа, че си забравили циркуляра за подрязване на врати.После ме мотаха няколко пъти, че ще дойдат и накрая отидох до Бриколаж и си взех този https://mr-bricolage.bg/tsirkulyar-w-mm ... v/p/202096 Поблазни ме , че е с лазер и продавача каза, че за разлика от евтините циркуляри от сорта на Райдър е с два лагера и три години гаранция. Взех и един диск с видии 60 зъба и си подрязах вратите.Станаха учудващо добре и гладко отрязани.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: