Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте приятели,искам да ви споделя за моя проблем и ще ви бъда благодарен,ако ми помогнете.Живея на втория етаж на триетажна къща.Отдолу е бетонна плоча.Върху нея маисторите сложиха греди,между тях наредиха фибран XPS и го залепиха с пяна.Отгоре наредиха дюшемето,изциклиха го и го лакираха.Две от стаите са изолирани с фибран на тавана.Отванка етажа също е изолиран с фибран.Проблема е че вечер,като напаля парното се получава лоша миризма,непоносима като в обор,особено в малката стая.Ако някой знае на какво се дължи и какво трябва да правя,моля да ми каже.Благодаря предварително!
nikolov333 - майстор
Не е от фибрана от пяната е! Дано да не е била на Tytan,че тяхната мирише на леш? :idea:
https://tytan.bg/product/styro-753/
EDI - майстор
Сторото, а и не само, не мирише, ползвам я от години.Друга е причината.
nikolov333 - майстор
Какъв цвят е Стирото...? Ако е синя при мен лятото лепиха фасадата с нея и миришеше на леш.. Може и да бъркам марката или модела на пяната, но съм сигурен, че от нея мирише..
EDI - майстор
Синя е.Нещо не е било наред при теб.Има и други сини, но до сега никога не ми е миришела гадно, каквато и да било пяна.
nikolov333 - майстор
Възможно е пяната да е била "развалена"нещо, но съм сигурен, че тя миришеше, понеже запенвах аз шевовете и ми направи впечатление.. Сега лепя с розова Акфикс 960р и съм много доволен.. Изкарва повече рандеман от Стирото.

Прикачен файл:
700-nw.jpg
700-nw.jpg (28.07 KиБ) Видяна 1315 пъти
Прикачен файл:
IMG_20201230_233809.jpg

Стирото има гаранция 1 г.и изисквания за съхранение, та е възможно, ако не са спазвани да се е вмирисала.

Прикачен файл:
IMG_20201230_234003.jpg
https://www.moment.bg/bg/produkti/pu-fo ... -foam.html -това е пяната,която маисторите използваха за фибрана под дюшемето.А и ако миризмата идва от нея,тя ще изчезне ли с течение на времето или ще остане така?Има ли начин да залича тая миризма?Благодаря ви приятели!
shotik - майстор
Първоначално вземи килограм мляно кафе, раздели го в четири или повече съдове- опаковки от тези за бърза храна, някакви стиропорени чинийки и ги разположи в стаята.
Кафето ще поема миризмата, може да не я изчисти, но поне ще я намали.
След време ще прецениш какво е станало.
От опит ти го пиша, като взех колата , вътре миришеше на цигари, за мен особено неприятна воня. Питах във форуми , четох отзиви и го направих, но с 200 грама, защото колата не е колкото стая по размери и обем.
Само за седмица вонята намаля, смених с ново кафе и така до месец вече нямаше неприятни миризми в купето.
Опитай, може да се разминеш само с десетина лева, вместо да къртиш и наново да монтираш.
dedostojko - специалист
фибран , пяна, циклене, дюшеме, лакове - все вещества които са влезли я някаква реакция. Може лака да е разял пяната или фибрана ...
Ще смърди и рано или късно ще се отсмърди. Пробвай с кафето
Благодаря за съветите приятели!Ще започна с кафето.Задължен съм ви!

Тема "В стаята се появи неприятна миризма,след като сложих фибран под дюшемето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: