Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Andri01 - майстор
Работил съм на подобни системи. Когато падне температурата на водата,циркулацията спира ,до възстановяването и. Не знам при ТЕЦ-те как е обаче. В такъв случай излиза,че от топлия щранг ще потече студена вода?? :?
kozl - майстор
ср яну 13, 2021 10:50 pmJacomo написа:
ср яну 13, 2021 10:31 pmgogobyte написа:
ср яну 13, 2021 4:08 pmJacomo написа:
Как така да изтине тръбата? Водата в топлия и циркулационния щранг нали принудително се върти от помпа през топлообменника, за да може да е винаги готов щрангът да предостави топла вода към апартамента?
а дали?
Аз вече казах, ти ще кажеш защо не е вярно.
Защото често срещано явление по сградите е циркулацията да не работи поради разни причини:
Неработеща циркулационна помпа.
Неправилно оразмерена водопроводна инсталация. Тука включвам и нерегулирани потоци по вертикалните щрангове.
Запушени или премахнати циркулационни тръби. Тука включвам и едно често повтарящо се явление след източване на водата във водопроводната мрежа се образуват въздушни тапи и циркулацията я няма. Това се случва, когато на последния етаж, вкл.и тези под него няма кой да ползва топла вода и така въздуха остава в тръбите, а по вертикалния щранг няма циркулация.
За тези които не са наясно какво е циркулация просто НЯМА топла вода и псуват Топлюфикацията.
Въпреки че Топлюфикацията мое да нема отношение в причината за липса на циркулация, щото нейната отговорност е до абонатната станция и то при условие, че и е предадена за експлоатация, то псувните действат и загряващо, способствайки за къпане с охладена вода :lachtot:
kozl - майстор
чет яну 14, 2021 9:00 amAndri01 написа:
Работил съм на подобни системи. Когато падне температурата на водата,циркулацията спира ,до възстановяването и. Не знам при ТЕЦ-те как е обаче. В такъв случай излиза,че от топлия щранг ще потече студена вода?? :?
Тази система била по-умна. Наша беше с контролер Термикс, подменен и сега със Сименс. Са контролера мое и да има такваз функция, но нема кой да му я каже. Или по техническо обяснено към контролера няма връзка с датчик за Т или с топломера, който пък има 2 датчика на вход и изход към топлоносителя от ТЕЦ. Няма връзка с нещо което да го информира, че температурата на топлоноситела от ТЕЦ се понижила.
А пък наша задвижка към клапана към топлообменника за регулиране на Т на БГВ има пружина та като спре тока да затваря. А аз се :? що кат спре тока топлобмена спира. Кат нема ток кво я движи та затваря :? То тва да не прегрее инсталацията, ама от как съм отговорник абонатна станция аз Т по-висока от 76 градуса на топлоносителя не съм срещал.
Мое би кога не съм в абонатната :?
Andri01 - майстор
Системите са били максимум за 7 - 8 етажа и за около 25 човека,в самостоятелни "апартаменти". Хидрофор 2-3 тона и бойлер около 1000 л. :) :partyman:

Тема "Автоматично включване на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: