• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ESPACE - майстор
ср яну 27, 2021 8:12 pmspider написа:
Здравейте,
Имам проблем с Хладилник с фризер марка LG с диспенсър.
Проблема е че хладилника не охлажда, а фризера си работи. На дисплея показва някаква грешка FF и обърнато E.(В
FF- Freezer fan
kozl - майстор
нед яну 31, 2021 6:47 pmromanpm написа:
"Ще стрелям в тъмното , нагорял контакт на релето което включва нагревателя за размразяване :)
Ако тъй то ще блокира и фризера, но:
ср яну 27, 2021 8:12 pmspider написа:
Проблема е че хладилника не охлажда, а фризера си работи.
Съдейки по моето LG, то е с един вентилатор за фризер и хладилник. Този вентилатор създава охладен въздушен поток. Основно охладения поток е насочен за фризера, а чрез клапа хладилника "краде" от потока на фризера. Изглежда в по-новите модели има и вентилатор за хладилника. Дали има клапи или управлението за осигуряване на зададена Т става само с промяна на оборотите на вентилаторите :? Е не съм запознат. Аз писах за моето LG.
Рових и в Горение, където се включваше аларма за отворена врата на хладилната част, но това не спираше работата на хладилника. А повредата се оказа в платката. За разлика при моето LG отворената врата спира компресора и вентилатора на вентилацията. Това си мисля е така, защото клапата за хладилната камера е механична и няма как хладилната камера да се изолира от охлаждащата вентилация при отворена врата.
Ако в новите модели управлението на вентилацията е електрическо, може да е заложено в програмата за у-ние, при отворена врата на хладилната камера, фризера да продължи да работи.
И пак съдейки по мое LG, ако се скапе клапата за хладилната камера и остане в затворено положение, фризера ще работи, а хладилното отделение не може да се охлажда. Логически ако радпределението на вентилационните потоци е с вентилатори, вероятно се е повредил вентилатора за хладилната камера. Ако е с клапа с ел.задвижка - ел.задвижката е отказала или пък повреден елемент в платката не осигурява ел.захранване на вентилатора/задвижката.
Дали ремонтират платки :? За Горението се свързах с хладилен техник. Като му обясних проблема, той отговори, че платки не ремонтира и да се допитам до сервиз за телевизори да я поправят.
Когато имах проблеми с миялната AEG в сервизите ми отговориха, че платки не ремонтират, а заменят с нови.
Тая работа с питане ще се изясни :roll:
ср яну 27, 2021 8:12 pmspider написа:
Здравейте,
Имам проблем с Хладилник с фризер марка LG с диспенсър.
Проблема е че хладилника не охлажда, а фризера си работи. На дисплея показва някаква грешка FF и обърнато E.(В началото като го включа в контакта не дава грешка, но след известно време се получава тази грешка).
Какъв би могъл да е проблема, ако някой има идеи ще съм благодарен да пише!
Аз имам същият проблем. Какво се оказа в крайна сметка?
  • 1
  • 2

Тема "Хладилник LG не охлажда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: