• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
jivkohristov - помощник
Здравейте!

Фурната на печката не работи, тя е без таймер. При завъртане на врътката, не светва и индикатора за фурнта една червена ламичка.
Пробвах с нови нагреватели горен и долен - не тръгва.
Отгоре всички керамични котлони си работят нормално.

Някакви предложения?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб яну 30, 2021 2:34 pmjivkohristov написа:
Здравейте!

Фурната на печката не работи, тя е без таймер. При завъртане на врътката, не светва и индикатора за фурнта една червена ламичка.
Пробвах с нови нагреватели горен и долен - не тръгва.
Отгоре всички керамични котлони си работят нормално.

Някакви предложения?
Вртката провери
iliya_i - майстор
Някои врътки имат метална пластина в канала. Като се смачка, почва да превърта. Чува ли се прещракването?
Изображение
Има и други варианти за повреда, но тях ще ги разбереш като стигнеш ключа отзад.
zz_stefanov - майстор
Трябва да се проверят ключа, веригите и нагревателите.
Някои фурни имат някъде по кожуха термичка която изгаря, ако печката не е добре проветрена, пази от пожар.
Ти си с керамични котлони, но провери и за това което ми се случи на мен: viewtopic.php?p=1060337#p1060337
jivkohristov - помощник
Взел съм и врътка - наред е.
Отвих винтчетата на керамичният плот с котлоните, изместих го малко за да виждам самият превключвател.
Погледнат отгоре изглежда, като чисто нов - без нагар или нещо друго, върти се нормално, но не съм го откачал за да го погледна отдолу, откъм жиците.
iliya_i - майстор
Виж и терморегулатора също.
Потърси някой, който може да мери, да проследи веригите.
zz_stefanov - майстор
Точно на фурна на стояща печка горене съм виждал поставен защитен кликсон като това https://www.delta-elis.com/bg/3-5840-%D ... %A1_nc.htm може на него да има щифт за възстановяване. дали е от него се проверява с оммер.
jivkohristov - помощник
съб яну 30, 2021 5:33 pmzz_stefanov написа:
Точно на фурна на стояща печка горене съм виждал поставен защитен кликсон като това https://www.delta-elis.com/bg/3-5840-%D ... %A1_nc.htm може на него да има щифт за възстановяване. дали е от него се проверява с оммер.
Това го има, но е без щифт за възстановяване.
А дали може да свържа директно кабелите за малко, те са два бели да видя дали без него ще тръгне и после да взимам..... или не е добра идея?
Изображение

Остава или да е тази защита или самият превключвател.
zz_stefanov - майстор
Ако нямаш мултицет да го измериш, можеш да го свържеш накъсо за проба, но трябва да е добре стегната връзката, че тока е голям.
hidrazin - майстор
съб яну 30, 2021 2:34 pmjivkohristov написа:
Някакви предложения?
Пусни още поне 5 поста за тъпата фурна.
Да, имам предложение - нова фурна но тоя път да не е от бивш соц. производител.
Тези не са символ за качество поне от 15-20 години.
И да, може да свържеш термошалтера на късо за проба (двете клеми, тока не е особено голям).
Ноооо... на 99% проблема ти не е от термошалтера.
Прецаква се евтиния китайски превключвател за степените. Класика в жанра.
Даваш едни 35-40 кинта за нов китайски превключвател и си ти ... за неопределено време.
Мое да изкара и 10 годни, мое и седмица...
Успех!
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Фурната неработи gorenje ec774w" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: