Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
Аз бих анкерирал стойки за климатика в плочата на балкона и да стърчат навън. Климатика ще кацне в-у тях и ще е в нивото на етажа. За обслужване Лазар писа - отваряема дограма. Но и да не е отваряема - сваля се стъклопакета. А м-у впрочем може да не е стъклопакет, а PVC панел или друг тип панел, да не е стъкло и да не е прозрачно и до височината на балконския парапет.
Примерно :roll:
Kockata_91 - напреднал
ср фев 10, 2021 4:35 pmkozl написа:
Аз бих анкерирал стойки за климатика в плочата на балкона и да стърчат навън. Климатика ще кацне в-у тях и ще е в нивото на етажа. За обслужване Лазар писа - отваряема дограма. Но и да не е отваряема - сваля се стъклопакета. А м-у впрочем може да не е стъклопакет, а PVC панел или друг тип панел, да не е стъкло и да не е прозрачно и до височината на балконския парапет.
Примерно :roll:
Мерси за включването.
Тоя термин го гугнъх, схванах смисъла му, но не мога да преценя как ще се направи. Утре ще идват едни майстори да погледнат и те, та ще го вмъкна това анкериране. Ох, добре че за оглед не ми взимат пари, вече щях да съм изхарчил парите за дограмата :lol: :lol: Добре, че и вие не взимате пари :supz: [-o<
ky-kyy - майстор
ср фев 10, 2021 4:58 pmKockata_91 написа:
Добре, че и вие не взимате пари :supz: [-o<
А ти предложи ли ни ? :lol:
iliya_i - майстор
ср фев 10, 2021 2:02 pmfbr написа:
ср фев 10, 2021 1:27 pmiliya_i написа:
.....
Ще го монтираш така, ако терасите са тип лоджии. Но, ако терасата е по цялата дължина на блока, и между отделните апартаменти е разделено с остъклени винкели, какво правим.
К'во правим ли?
Гледаме снимката от първия пост.
Четем и третия, дето пише, че стаята в ляво негова.
Абе изобщо, гледаме и четем, пък после пишем!
Последна промяна от iliya_i на ср фев 10, 2021 5:51 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
ср фев 10, 2021 2:56 pmKockata_91 написа:
ср фев 10, 2021 1:27 pmiliya_i написа:
Да го напиша още веднъж по-ясно. Климатик на тераса с решетъчен парапет се монтира така:
https://belani.bg/image/cache/webp/cata ... matik.webp
Този вариант е неприложим, няма такова място. До терасата ми е прилепена друга тераса със същия парапет, който е продължен директно и не е отделен , а под нея е отново друго тераса.

Вариантите са да си иззидам терасата или да я остъкля не цялата, а да оставя 1 метър за климатика или колкото там е нужно. Р
Другото е ,че след време ще купувам втори климатик и ще е нужно още място.
Е нали писа, че стаята до терасата е твоя.
вт фев 09, 2021 6:47 pmKockata_91 написа:
В ляво стаята е моя , и там може.
Два климатика може да се монтират един до друг или един над друг.
Ако пък толкова няма място по-добре е да се монтират 2 профила на долната страна на горната тераса - по цялата и ширина (т.е тавана гледано от твоята), и от тях да се пуснат вертикално стойки за климатика пред твоите прозорци.
miliad - майстор
При положение, че Коцката сам казва, че след време ще слага втори климатик не сващам какво се умуват още сложни варианти. Оставя 60-70см от терасата неостъклени, телата се монтират едно върху друго и се приключва. НА дограмата се прави врата да се обслужват климатиците, сигурно и място за бидон с кисело зеле ще остане. На фасадата можеда се лепне един параван от слънцезащитни елементи да скрие натурията и това е.
Kockata_91 - напреднал
ср фев 10, 2021 6:03 pmmiliad написа:
При положение, че Коцката сам казва, че след време ще слага втори климатик не сващам какво се умуват още сложни варианти. Оставя 60-70см от терасата неостъклени, телата се монтират едно върху друго и се приключва. НА дограмата се прави врата да се обслужват климатиците, сигурно и място за бидон с кисело зеле ще остане. На фасадата можеда се лепне един параван от слънцезащитни елементи да скрие натурията и това е.
Даже няма нужда от врата да се прави, защото към терасата има достъп и от двете помещения, обща е. В общи линии окончателно реших да се направи малко по-голяма част от половина. Общата дължина е 5.2м. , а аз реално се взема 3.5м. и е широка 1.5м. и пак ще ми е достатъчно да си направя външна кухня. По-нататък сигурно ще пусна тема и за обзавеждането. Честит трифон зарезан! :partyman: :partyman: :partyman: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
muhala - майстор
Ето аз как го направих това. Не е точно каквото искаш, но климатика се държи повече в пода на терасата, отколкото от парапета.
Под стойките на климатика сложихме профили, които анкерирахме в пода на терасата. Стойките са хванати в парапета, но там не държи почти нищо.
Дано съм полезен.

Изображение Изображение

Тема "Изливане на парапет върху метален парапет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: