Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте.Понеже съм доста босичък искам да се допитам до някой който знае и може.Идеята е нещо като навес да бъде изпълнен с метална конструкция.Мисля за два вертикала 10х10 и два хоризонтала може би 10х6 .Отгоре искам да опъна от този материал с който правят билбордовете.размерите ще са около 3м х 4м.прилагам нещо като скица дано някой ме разбере.Накратко два пилона и между тях този материал с цел слънцезащита.Благодаря предварително за отговорите ви.Лек и спорен ден.

Прикачен файл

IMG_20210211_101112_349.jpg
Sandman - специалист
За слънцезащита може би по-удачно ще е със засенчваща мрежа.
Винила ще задържа някаква вода, при по-сериозен вятър също не е оферта. Ще трябва и да ги спънеш да не сгънат навътре.
Относно конструкцията има кой да ти даде съвет :)
Благодаря за отговарът.Прав си в случая ще е по-удачна мрежата.ако някой може да помогне с конструкцията ще съм благодарен.И без тва се чудих кат се напече тоз винил дали ще може да се седи под него.
Чираче - майстор
чет фев 11, 2021 10:26 amvbojev написа:
Здравейте.Понеже съм доста босичък искам да се допитам до някой който знае и може.Идеята е нещо като навес да бъде изпълнен с метална конструкция.Мисля за два вертикала 10х10 и два хоризонтала може би 10х6 .Отгоре искам да опъна от този материал с който правят билбордовете.размерите ще са около 3м х 4м.прилагам нещо като скица дано някой ме разбере.Накратко два пилона и между тях този материал с цел слънцезащита.Благодаря предварително за отговорите ви.Лек и спорен ден.
Тая идея в тоя вариант е грешна. Според мен вертикалните колони трябва да са поне 150/150 мм. "Хоризонталите" трябва да са с поне 15 градуса наклон. Между тия хоризонтали трябва да има поне две столици. Напречно на столиците трябва да има ребра поне през метър. Иначе ще имаш едно езеро при дъжд, и да ти падне на главата. Това ми хрумва на първо четене.
Руди - майстор
Тия конзолни навеси може да изглеждат примерно и така:
Прикачен файл:
mnv1.JPG
mnv1.JPG (83.81 KиБ) Видяна 1260 пъти

Фундаментите трябва да са тежки и ориентирани
към центъра на тежестта на покрива.
Диагоналите може да са и отзад, за да не пречат.
Сеченията може да се налучкват, защото самият покрив
е лек, през зимата няма да има тента, за да носи товар от сняг,
пък силните ветрове ще отвеят първо платното, преди да
повредят конструкцията.
Аз бих ползвал профили с еднаква ширина за колона и греда,
като гредата е с по-голяма височина, примерно колона
100х100х5 и греда 140х100х4, а подкоси и столици 80х80х4.
lecki - специалист
Хоризонталите трябва да са надлъжни за да не събират вода в джобовете които ще направят, а да се стича назад. :partyman:
gogo7777 - майстор
Цялата конструкция може да се направи с профил 50х50. Обаче отгоре трябва да е поне рамка.
Шест профила и слънцезащитна мрежа....работа за няколко часа.

С винил или подобни платна ще е необходима по-солидна конструкция.

Тема "Нещо като навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: