Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Lisko - майстор
При включване, след около половин минута започва неприятен звук, който постепенно преминава в ужасен. Прилича на много често тракане, като перка да опира в нещо. След 5 часа в изключено състояние, няма подобрение.
Какво е това - заминал фреон или целия хладилник е за боклука?
Имам някакво дежаву сякаш ми се е случвало това много отдавна.
lyubohar - майстор
Все пак обърни хладилника и виж дали няма вентилатор да охлажда компресора и от там да идва този звук.
Въпреки че ме съмнява,тези вентилаторчета са толкова маломощни,че надали може да издава"ужасен звук".
radius - майстор
    Имахме един Мраз и като спираше компресора, хлопаше метал в метал. Аз си представях някакви скъсани тампони вътре в компресора, но така и не разбрах какво е. Външните бяха здрави, както и проверих тръбите с решетката, но не хлопаха, нито пък имаше някакви близки тръби, които биха чаткали така.
    Lisko - майстор
    Отново пробвах да го пусна след около 10 часа от спирането. Тоя път сякаш се закрепи. Но трябва да се търси нов.
    kozl - майстор
    На майка ми некакъв Мраз с поне 2 пъти сменявано уплътнение на вратата се разтрака от компресора. Хладилен техник ми обясни, че се е откачил компресора от кожуха и опира в него. Подлагайки на компресора в некакво изчанчено положение, тропаше по тихо. Трудно убедих майка ми за нов хладилник, оти тоя и служеше, па са да фърга нещо де работи, макар и шумно, но она пък не чуе, та и не пречи...
    А аз като ида при нея и ми тропа по нервите.
    И купихме некаков нов китаец. Повече от час се борих и не моа да го нивелирам и стабилизирам. Оно с тая економия на материал, стои като желе. Аз подлагам, нивелирам крак по крак и целата коруба се огъне и па се клати. И така го оставих работещо-танцувален.
    radius - майстор
    Просто си купил специален модел за криви подове :lol: :lol:

    Тема "Хладилник - ужасен звук" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: