• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте :)
От година съм горда собственичка на дълго желано газово барбекю. Чудесни мръвки стават на него! Обаче! В нашето градче (тип голямо село) няма пилета на грил, а ние сме им големи почитатели. С наближаване на пролетта все по-често си мечтая как цяло лято не готвя вътре, а си живеем щастливо на салатки и мръвка... Та дали е възможно да модифицирам барбекюто като му добавя грил? Гледах разни стари теми и идеи с моторчета от чистачки, но ми трябва нещо на ток, ползва се в градината и не ми се разправя с търсене на акумулатори.
Попаднах на ето това:
https://vikiwat.com/electric-engine-kx- ... 2-rmp.html
Ако правилно съм разбрала, правя стойка за шиша, закрепвам моторчето и му взимам окабеляване? Барбекюто е ето това:
Изображение
- три горелки, 8 кв обща мощност.
Честно казано ми се иска да го направя оптимално като ценово решение (не минимално, а оптимално!), защото все пак ще опечем 10-15 пилета в годината и не ми се дават някакви супер суми за това удоволствие. Не съм съвсем кръгъл идиот в техническо отношение, но не съм и електричар, така че ако може с думи прости като за блондинка :-D
Andri01 - майстор
Ел. двигателче от микровълнова фурна-това което върти тавичката. Предполагам,че по мощност ще стане.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт мар 16, 2021 6:42 pmsnow_angel написа:
ако може с думи прости като за блондинка :-D
Няква снимка за доказателство би предизвикала верижна реакция :wink:
Andri01 - майстор
Снимка на барбекюто,имаш в предвид,нали? :)
вт мар 16, 2021 6:51 pmLazarGanev написа:
вт мар 16, 2021 6:42 pmsnow_angel написа:
ако може с думи прости като за блондинка :-D
Няква снимка за доказателство би предизвикала верижна реакция :wink:
Да, сега виждам, че снимката не се вижда горе...
Прикачен файл:
ccf5db2eaa72b58e955e3c2272a2fd93.jpg
ccf5db2eaa72b58e955e3c2272a2fd93.jpg (20.2 KиБ) Видяна 1128 пъти
(Форума се ползва отвратително през телефон :x )
LazarGanev - "Велик майстор"
Имах предвид селфи, ама както и да е :-D
По темата - проблемът е, че мазнините падат върху горелката и се палят. При оригиналните грилове ако си забелязала огънят е отстрани и мазнините не падат върху него
вт мар 16, 2021 7:21 pmLazarGanev написа:
Имах предвид селфи, ама както и да е :-D
По темата - проблемът е, че мазнините падат върху горелката и се палят. При оригиналните грилове ако си забелязала огънят е отстрани и мазнините не падат върху него
Да се правя на неразбрала умея отлично ;)

А идеята ми е да монтирам шиша напреко, за да капе направо в тавичката. Ще запаля само едната горелка (или в двата края по една и средната ще е изгасена), а като се върти пилето ще се изпече от всички страни. Представям си го с поставка с регулируема височина (2-3 степени) и откъм копчетата да монтирам моторчето. Все пак би трябвало да е достатъчно студено там, копчетата не се нагряват. А горелките имат предпазители, но въпреки това ако накапе достатъчно мазнина се пали.
nork - специалист
Я не се занимавай с глупости, ами си направи пилето на шише. Резултатът ще те изненада :tonqe: като се прави на bbq.
вт мар 16, 2021 8:52 pmnork написа:
Я не се занимавай с глупости, ами си направи пилето на шише. Резултатът ще те изненада :tonqe: като се прави на bbq.
Правя на шише, много е добро! Но грила си е грил... А и лятото предпочитам да готвя вън, вече доста неща модифицирах да се готвят на барбекюто. Имам сач и го слагам върху скарата - готвя "на плоча" май почти всичко, което става за тиган. Отделно ако му ръсна кашкавал и затворя капака, се запича. Да е "жив и здрав" откривателя на тая благинка, вече не си представям "живота" лятото без това удобство :-D
Andri01 - майстор
Видях,че си пуснала още веднаж същата тема. Там един колега е дал линк за такова моторче-на 12VDC и 220AC за към 70 парички. Струва ми се готино и ще ти свърши работа.
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне на газово барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: