• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, имам стар, но сравнително запазен паркет. Повечето хора ме съветват да го оставя, като го изцикля и го третирам с препарати за дезинфекция итн. Има вариант и върху него да слажа ламинат. Някой има ли мнение по въпроса? Нямам представа какво ще има под него, дали няма да падне нивото и да вляза в сериозни разходи като цяло. Ако някои знае и фирма за циклене на паркети във Варна.
krasi92 - майстор
Циклене много ясно
krasi92 - майстор
Премахване много ясно
Sandman - специалист
Ако може да мине само с циклене го запази. Ламинат върху читав паркет си е.... тъпо според мен :)
Svetoslavoff1 - майстор
Имаме много читав паркетчия от Варна във форума, погледни в "паркетните" теми. Можеш напълно да му се довериш, поне за консултация.
Ако с циклене и лакиране може да се постигне задоволително качество е за предпочитане, по мое мнение.
Но например преди време правихме основен ремонт за сина на наследствен апартамент и той предпочете върху паркета да нареди ламинат, защото освен че стария паркет беше с лошо качество на паркетините, имаше големи фуги и дълбоки надрасквания.
И още нещо се сетих - огледай много внимателно дали нямаш дупчици от дървояди, че там борбата е жестока и не винаги с успешен край. Дано имаш късмет при теб да е чисто.
torbalan - Дървен философ
Ако е добре нареден и не мърда - няма смисъл да го махаш.
Циклиш, лакираш и готово.
stefanjor - специалист
Въпрос на вкус и възможности.
Ако не скърца аз бих го изклил, фугирал и ползвал още дълги години.
При основния ремонт на апартамента в хола имаше много запазен, но много скърцащ дъбов паркет.
Поради съвкупност от причини, като липса на време и пари сложих ламинат от "по- луксозния".
Сега съжалявам. Ако се прецака поради някаква причина ламината сигурно ще сложа естествен паркет.
shotik - майстор
От 57 години живея в апартамента ми, в който двете стаи са с буков паркет.
Преди повече от 25 години го циклих и лакирах , все още си е много добър и не го заменям за ламинат !!!
Индианец - специалист
ср мар 17, 2021 8:56 amshotik написа:
От 57 години живея в апартамента ми, в който двете стаи са с буков паркет.
Преди повече от 25 години го циклих и лакирах , все още си е много добър и не го заменям за ламинат !!!
+1
Много ме е яд да гледам как развалят нещо старо, макар и здраво, за да сложат нещо по-модерно.
Едни комшии така махнаха здрав паркет(само едно циклене му трябваше) и сложиха... ламинат.
Лично моето мнение е да си го запазите ако е здрав, след освежаване ще изкара още много.
miroki - майстор
Както едни познати казват, като имаш истински паркет, защо ще слагаш имитация.
Ако този не е добре, сложи си естествен паркет пак.
Аз имам само в едно помещение ламинат, в другите 3 естествен. Няма сравнение в полза на естествения. Той за това е и по-скъп.
Относно фирма.
Аз съм доволен от фирмата намираща се на Дървения град - старата циркова площадка до подлеза. Има едно светещо табло. Препоръчвал съм го и на познати и те също са доволни.
  • 1
  • 2

Тема "Да се цикли ли стар паркет или да се премахне?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: