Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
film - специалист
Здравейте, имам питане за това старо дюшеме. В стаята не са живели хора, но са се появили дървояди или мушици и са го надупчили. Не е цялото, но качвам снимки да добиете представа. Въпроса ми е може ли да се спаси със циклене и ще пречат ли пироните? Редено е на греди, под тях е сгурия

Изображение
Изображение
Изображение

тези черни точки на снимките са все дупчици
addicted - специалист
Според мен трябва да иде у печката. Както е наядено, сигурно в него си живее гад която не можеш да изгониш.
Имахме един диван, сравнително нов, не лош. Та тоя диван започна да стъргучка, мислех си че има мишка в стаята ама не, дивана стъргучка. Периодично смитахме под него дребни трици, като прах. Един ден гледам кутрето се занимава с нещо, хванах го и му извадих от устата една отвратителна гад, като бял червей с крачета и зъби в предната част ама колкото малкия ми пръст, огромна гад. Та тва било дървояд, ядно гризейки си дървото е изпаднал и кутрето го е гепило. От тогава дивана спря да стъргучка, ама като го строших за да го изхвърля по лесно беше зверски наяден. Чел съм в Интернета че хората се борят с такива гадове години наред и не могат да ги изгонят.
Според мен така наядено душеме не си струва инвестициите във възстановяване, то вече е дълбоко компрометирано.
film - специалист
Мда, старичко е. Май ще е най добре да инвестираме в разчистване, замазка и отгоре ламинат или гранитогрес с дървесен вид
Благодаря за полезната тема, аз имам подобен проблем вкъщи. Май ще се кърти в крайна сметка.
film - специалист
пон мар 22, 2021 12:47 pmGabie написа:
Благодаря за полезната тема, аз имам подобен проблем вкъщи. Май ще се кърти в крайна сметка.
решихте ли проблема?
Lutchezar - майстор
Едни приятели умориха гадините в рамката на картината с държане 24 часа във фризер. Та за дребни неща явно е подходящо.

Тема "Циклене на старо дюшеме или смяна с ново" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: