Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ulieliadi - специалист
Glasrock е това което ти трябва. 2400х1200х12,5мм е 36лв.
Не се влияе от слънце и дъжд. Може да фугираш и да нанасяш мазилка отгоре му :wink:
шоп - майстор
вт мар 23, 2021 6:11 pmulieliadi написа:
Glasrock е това което ти трябва.
Лично аз не бих сложил гипскартон за външно, дори и с добавки да е.

И гипсфазер дори не бих сложил.

Само и еднинствено цимент фазер фиброциментови плоскости. Просто не сме толкова богати за да пестим и след 2-3 год всичко да стане на юфка.
ulieliadi - специалист
Сигурен съм, че си го виждал само на снимка и затова така говориш :lol:
Това че ти не би, не означава нищо. Аз примерно бих.
шоп - майстор
Прав си, не съм го виждал и за тези пари не искам и да го виждам.
Просто чета това:
"Гипсови плоскости, армирани със стъклен воал
, влагоустойчиви и пожароустойчиви, тип GM-FH1, изключително подходящи за лепене на плочки и за преградни стени и предстенни обшивки в помещения с висока влажност, като душ кабини, бани, басейни и прилежащите им помещения. "

Лично аз като маркетолог, виждам един обикновен влагоустойчив ГК, напудрен с реклама. Лично аз върху обикновен ГК с хидроизолация лепя плочки и гарантирам, че няма да има проблем за "преградни стени и предстенни обшивки в помещения с висока влажност, като душ кабини, бани, басейни и прилежащите им помещения."
digitalpr - специалист
Ще помисля над варианта за този Glasroc, не знаех за него. Намирам и Permabase циментови плоскости. По евтини са от Аквапанелите на Кнауф, а ми звучат като същото.

А какво ще кажете за дървената конструкция и това как да я изолирам от бетонната плоча?

Още един въпрос - какъв наклон е добре да има покрива, ако ще е с битумни керемиди, или метални керемиди.
schuldiner - майстор
Минималният наклон за битумни керемиди е 15 градуса или 1:6 височина на билото спрямо ширината. Т.е. на 4 м ширина с включени стрехи имаш около 70 см надигане във високата част. Аз бих предпочел да сваля наклона наполовина и да изпълня с рулонна хидроизолация.
Но това по-късно, сега важното е каква ти е основата.
Разбрах, че е бетон с канавки по периферията - настилка и наклони има ли, ако да, накъде? Също важно за дървената конструкция е дали има някакво подпиране към къщата. Щото ако няма... поне при портата по-сериозни колони ще трябват.
digitalpr - специалист
Основата е нивелирана бетонна плоча. Настилката около нея - бетонни павета, с лек наклон към плочата (и към канавката съответно). Няма подпиране към къщата.
schuldiner - майстор
viewtopic.php?f=35&t=66082
Проблемът е със стената, на която е входът на гаража - виж какво сме предлагали за стабилна колона, избери си...
За нивелация и настилка вътре питам, защото колата вкарва много вода, при това мръсна. Значи настилката трябва да е издържлива на химиите, които вкарваш от улицата и да има подходящо оттичане, да не прави локви към стените. Пак заради тази влага, а и заради работата на двигателя трябва да се предвиди добра вентилация и пароизолация на стени и тавани.
Иначе за дървенията по периферията анкерираш /анкер примерно10х180 през 60-80 см/ греди 10х10, да се оформи рамката на гаража. Без входа, разбира се. Хидроизолиране да речем два варианта. Първият е да завиеш легналите греди с хидроизолация /може и мазана, но с армиращо платно/, като застъпиш пода поне 5-10 см; вторият е да направиш изолацията след монтажа на конструкцията и стенните обшивки, да надигнеш по стената и отвътре, и отвън, а на вертикалната част поне отвън да измислиш някакъв цокъл. Аз препоръчвам втория вариант. Разбрах, че искаш мазилка - мазилката трябва покрива цокъла, т.е. да е поне 1 см по-навън и с откапващ профил.
digitalpr - специалист
Мисля, че обличането на хоризонталните греди с някаква хидроизолация ще го направя при всички положения. Например с нещо като воалит.

Вътре мислех да намажа бетона с хоризонтална пътна маркировка, а за цокъл на ОСБ-то трябва да измисля нещо. Може би ред плочки?

Отвън не са ми ясни хич нещата. След като обшия конструкцията с аквапанели, ще имам една равна отгоре до долу стена свършваща в бетона.

Предложение за вентилация? Колата ми никога не работи в гаража продължително, а само някакви секунди докато я изкарам. Но мокрото по пода си остава.
Последна промяна от digitalpr на ср мар 24, 2021 5:53 pm, променено общо 1 път.
kabakumcho - специалист
вт мар 23, 2021 4:07 pmkabakumcho написа:
.... Под панелите един ред бетонни блокчета + някаква посипка за хидроизолация. ....
Прикачен файл:
22.jpg
22.jpg (70.12 KиБ) Видяна 761 пъти
Прикачен файл:
steni_2.jpg
steni_2.jpg (86.29 KиБ) Видяна 761 пъти
Прикачен файл:
steni_3.jpg
steni_3.jpg (89.2 KиБ) Видяна 761 пъти

Тема "Дървен гараж - построяване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: