• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Скоро ми монтираха первази по прозорците, но след като започнаха казаха, че основата е крива и след като ги сложат ше остане условно казано, процеп. Така и стана, на две места остана към сантиметър. Сега върпоса пред който съм изправен е с какво да го запълня? Имате ли някакви препоръки?

Благодаря.
Индианец - специалист
Акрилен силикон?
Използвах го за запълване на процепи на дървена врата и за сега държи.
mkocev - специалист
Старее доста по-бързо (меко казано) от гипс, теракол и т.н. Може и да не съм уцелил марка или партида, но не мисля повече да ползвам такъв продукт :)
В случая няма да има сериозни разширения или свивания на материала, така че с каквото и да напълниш фугата, ще "работи".
Предполагам, че става въпрос за вътрешни первази?
LazarGanev - "Велик майстор"
Пяна и шпакловка, какво толкоз?
mkocev - специалист
Баш. Ако фугата е прекалено малка за пяна (както май е в случая), само шпакловка.
ср апр 07, 2021 11:08 pmmkocev написа:
Старее доста по-бързо (меко казано) от гипс, теракол и т.н. Може и да не съм уцелил марка или партида, но не мисля повече да ползвам такъв продукт :)
В случая няма да има сериозни разширения или свивания на материала, така че с каквото и да напълниш фугата, ще "работи".
Предполагам, че става въпрос за вътрешни первази?
Вътрешни первази, да. Забравих да спомена. Съвсем нов съм в самостоятелната работа и материалите са ми все още силно непознати, но имам мерак и времето :)
ср апр 07, 2021 11:40 pmmkocev написа:
Баш. Ако фугата е прекалено малка за пяна (както май е в случая), само шпакловка.
Мисля, че е прекалено мялко разстоянието за пяна, или поне на мен така ми изглежда. Чудех се за силикон, а само шпакловка имам притеснение, че може да се счупи заради кухините в използваното лепило от монтажниците, ако се приложи по концентрирано натоварване в "подходящия" ъгъл или част. Изпуснах да спомена че первазите са технически камък и ползвам един за праг на тераса. Ще се стъпва там с крак.
nork - специалист
чет апр 08, 2021 5:06 pmShaMana написа:
ср апр 07, 2021 11:40 pmmkocev написа:
Баш. Ако фугата е прекалено малка за пяна (както май е в случая), само шпакловка.
Мисля, че е прекалено мялко разстоянието за пяна, или поне на мен така ми изглежда. Чудех се за силикон, а само шпакловка имам притеснение, че може да се счупи заради кухините в използваното лепило от монтажниците, ако се приложи по концентрирано натоварване в "подходящия" ъгъл или част. Изпуснах да спомена че первазите са технически камък и ползвам един за праг на тераса. Ще се стъпва там с крак.
Е ти сега нищо не каза.....
Первази, ама били техн. камък, пък било криво и имало процеп, пък нямало лепило там......
Последно какво е? Перваз,ама къде? На прозореца или на вратата? И в двата случая, ако има фуга би трябвало да се запълни с фугираща смес. Снимката няма да е излишна :wink:
chapara - майстор
Полиуретанов уплътнител :cool:
чет апр 08, 2021 6:50 pmchapara написа:
Полиуретанов уплътнител :cool:
Това е ново за мен. Този материал стяга ли се при прилагане (ще дърпа ли двете повърхности които хваща като изсъхва или запазва обема си)?
  • 1
  • 2

Тема "Запълване под подпрозоръчни первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: