Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте! Горд собственик съм на горния модел вече 12 години :) Ползвам го на пропан-бутан.(по спецификации работи на природна, метан и пропан)
Имам намерение да закупя още един, но не успявам с нов, а моделите де намирам са все на природна газ.
По съвет на майстор, трябва само дюза да сменя. Обаче след няколко дни, ми казва, че и рейка се сменявало... сега се чудя, и търся помощ, на кое да вярвам. Уж ми е приятел, а си променя мнението и, ако взема котела, какво да правя с него.... Телефонист на Теси, каза, че модела е стар и нямат информация......... Някой с опит в насоката? Града ни е малък, макар и областен, майсторите са малко...
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма как да успееш да намериш нов, тъй като производството беше спряно преди 10 години, а преди 6 години влезе забрана за продажба на некондензни котли? Части няма отдавна (особено газов клапан, а той дефектира често). Втора употреба е много вероятно да не работи, тъй че трябва да си луд, за да купиш такъв котел
съб апр 10, 2021 12:38 pmLazarGanev написа:
Няма как да успееш да намериш нов, тъй като производството беше спряно преди 10 години, а преди 6 години влезе забрана за продажба на некондензни котли? Части няма отдавна (особено газов клапан, а той дефектира често). Втора употреба е много вероятно да не работи, тъй че трябва да си луд, за да купиш такъв котел

Да, газовия клапан замина, защото нямах филтър. Взех си за 120 лв от Италия. С докарването 140 нов клапан. Просто това е котел, който издържа 12 години 98квадрата и две бани с 1вана... Познавайки днешната техника, не ми се вярва да удържи и половината време. Отделно разхода за газ на новите е силно завишен. Реално, аз вече съм с термопомпа и котела ще е само за вода... За това търся евтино и доказано решение.
LazarGanev - "Велик майстор"
Заминал е не защото нямаш филтър, а защото тъй си заминават на Теси. В Италия няма филтри, защото са спрени отдавна от производство като стар модел. Един клиент се заинати и си докара срещу 600-700лв. За 160лв/бр. мога да ти поръчвам постоянно. То ако имаше, Теси щяха да внасят, защото бяха длъжни да осигуряват 10г части, но те вече минаха. 12 години живот не е за хвалене. Други марки издържат много повече, а пък новите котли са много по-икономични - кондензни, с 2-3кВт минимална мощност, а този динозавър Теси е с 9кВт. Той и преди 10г беше морално остарял
ESPACE - майстор
съб апр 10, 2021 1:21 pmmpetrov78 написа:
съб апр 10, 2021 12:38 pmLazarGanev написа:
Няма как да успееш да намериш нов, тъй като производството беше спряно преди 10 години, а преди 6 години влезе забрана за продажба на некондензни котли? Части няма отдавна (особено газов клапан, а той дефектира често). Втора употреба е много вероятно да не работи, тъй че трябва да си луд, за да купиш такъв котел

Да, газовия клапан замина, защото нямах филтър. Взех си за 120 лв от Италия. С докарването 140 нов клапан. Просто това е котел, който издържа 12 години 98квадрата и две бани с 1вана... Познавайки днешната техника, не ми се вярва да удържи и половината време. Отделно разхода за газ на новите е силно завишен. Реално, аз вече съм с термопомпа и котела ще е само за вода... За това търся евтино и доказано решение.
Вече и в Италия ги няма защото Nordgas им спря производството преди няколко години. Рециклират се с променлив успех. Иначе ти трябва не една а 12 дюзи за конверсията. Плюс едно превключване по платката и настройка. Имам един такъв котел чисто нов в кашона. Ако си им такъв фен пиши на лично да се разберем.
ESPACE - майстор
съб апр 10, 2021 1:35 pmLazarGanev написа:
За 160лв/бр. мога да ти поръчвам постоянно.
Кое можеш да поръчваш за тази цена? Ако е за нови клапани поръчай ми 5бр., купувам веднага.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб апр 10, 2021 1:38 pmESPACE написа:
съб апр 10, 2021 1:35 pmLazarGanev написа:
За 160лв/бр. мога да ти поръчвам постоянно.
Кое можеш да поръчваш за тази цена? Ако е за нови клапани поръчай ми 5бр., купувам веднага.
Постът ми беше адресиран към mpetrov78 - да има печалба и за него, щом му излизат по 140лв :wink:
ESPACE - майстор
:) Ха, ха чак сега вдянах :? :-D
съб апр 10, 2021 2:02 pmESPACE написа:
:) Ха, ха чак сега вдянах :? :-D
Надявам се да говоря за клапана, че е клапан :) Не съм мн сигурен дали него смених . Това е устройството малко след меката връзка. Колко шепа е. Поръчах го през ибей, ако се не лъжа, та ще видя линка и вметна, ако уцеля с кой акк съм бил тогава!
Днес намерих цяла рейка за газ за 30лв, а при цена 250 лв на котела. или 450 опакован, мисля да рискувам, до де сменя термопомпата си с по-мощна и фуккциите бойлер и охлаждане :-) (знам, че мога да включа бойлер, но не ми стигат киловати)

Знам, че са моралн, технологично остарели, но разхода ме устройва. Ползва се основно топла вода вече! Гледах проточни бойлери, но разхода им е по-голям от разхода на моя според текста. Много благодаря за съветите наистина го обмислям!!!

Тема "Газов котел Tesy BGA 24 G01 -смяна дюза?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: