Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Bokrael - помощник
Здравейте, имам една вила на село, която е строена 80-те години. От край време си има проблем, че при по обилни дъждове мазето се наводнява и трябва да се пуска помпа. С времето оправих доста места, където водата имаше контакт с къщата и сложих канали за отичане и улуци където може, но мазето продължава да се пълни. Навярно е от подпочвени води. Никога не съм присъствал на пълненето и незнам дали избива през пода или през стена. Самото мазе е наполовина под земята и се намира под външното стълбище за втория етаж, а не под самата къща, но е долепено до нея. Притеснява ме да не се наводняват и основите на къщата, защото вече вложих доста труд и пари за реставрация и модернизириране и едно нарушаване на основата би било крайно нежелателно. Какво може да се направи в този случай?
Andri01 - майстор
1-во: обследване със ръчен сондаж,от къде идват подпочвените води. 2-ро: направа на дренаж!! Има фирми за това и обикновено се справят добре. минах по този път доста отдавна.
Bokrael - помощник
нед май 09, 2021 8:09 amAndri01 написа:
1-во: обследване със ръчен сондаж,от къде идват подпочвените води. 2-ро: направа на дренаж!! Има фирми за това и обикновено се справят добре. минах по този път доста отдавна.
Горе долу какви пари излиза това удоволствие?
Andri01 - майстор
Не мога да ти кажа. Правихме го някъде 96-97 ма години, тогава парите бяха други а и не помня. Зависи от града и фирмата-сондажа,проекта,и самата направа.

Тема "Мазето се наводнява?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: