Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
Искам да свържа плочките в хола (кухненското) с ламината без да има лайсна, понеже идва на средата на хола.
Идеята ми е да започна да редя паркета от там където свършват плочките, като пъврия ред да бъде залепен за пода, а не с подложка.

Какъв силикон/лепило да използвам предвид това, че паркета се свива и разширява зима/лято ?
Също така какъв грунд да сложа на замазката за да хване лепилото/силикона по-добре?

Благодаря
MamaMy - майстор
Не съм сигурен дали ще стане. Ламината е подвижен и постоянно се мести. Ако го залепиш в края може да напука сглобките. При мен кухнята е така. Под камината има гранитогрес останалото е ламинат. На снадката алуминиева лайсна.
muhala - майстор
Ето бате Петьо как го прави:
нед май 09, 2021 11:20 pmmuhala написа:
Ето бате Петьо как го прави:
Аз точно така искам да го направя, но от видеото не виждам какъв грунд и силикон слага.
Това ми е въпроса :)
PIP - майстор
При мен всички преходи душаме/плочки са с фугиращата смес с която са фугирани плочките и за 10г няма проблеми, фугата е същата като на плочките, ако е по-широка може да имаш проблеми.
chapara - майстор
Грунд CT17 и санитарен силикон.
Chefo77 - майстор
Никакъв санитарен силикон, ПУ и пяна нераздуваща и затиснати ДВЕТЕ нива едновременно (за да останат така).
И имай предвид, че това по клиповете е на клиповете и за клиповете. Не очаквай след 1-2 години да е на същия хал.

Тема "Преход Плочки с Ламинат без Лайсна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: