• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 13, 2021 9:18 pmnaistor написа:
питам те защо е OSB-то нужно?
Защото е евтино и здраво. И не се променя с времето. Идеална основа
naistor - специалист
чет май 13, 2021 11:26 pmn_a написа:
чет май 13, 2021 9:18 pmnaistor написа:
питам те защо е OSB-то нужно?
Защото е евтино и здраво. И не се променя с времето. Идеална основа
Ама отдолу има тухла, може и да се замаже да стане гладка, xps може малко да се подложи също,че транспортния профил на дограмата е тънък и май е най-големия термомост в цялата конструкция - това не е ли достатъчно добра/здрава основа?

Един майстор за бетонните стъпала ми обясняваше, че трябвало и тях да ги облича с OSB първо преди да им слага дърво/паркет и пак не ми стана ясно защо е нужно ако стълбата е права и гладка.
Lisko - майстор
2см дебелина ти стига без никакви подложки. А и по ширина не е необходимо да е едно парче, може да са две или три - това смъква цената.
За масълцето прав си - съхнещо масло и готово.
Твърдостта обаче е важна за сядане. Имам чамова пейка та знам. Ако тякой седне с ключове в задния джоб - хоп щампа на пейката.
naistor - специалист
съб май 15, 2021 6:41 amLisko написа:
2см дебелина ти стига без никакви подложки. А и по ширина не е необходимо да е едно парче, може да са две или три - това смъква цената.
За масълцето прав си - съхнещо масло и готово.
Твърдостта обаче е важна за сядане. Имам чамова пейка та знам. Ако тякой седне с ключове в задния джоб - хоп щампа на пейката.
Ясно. Значи да не са чамови :)

Като гледам за первази/пейки стават и готови стъпала. Някой може ли да препоръча къде изработват добри?
Намерих някакви форест трейд в Пролеша ама не знам колко може да им се вярва, стъпалата им са на добра цена..дъбови имат 2см, нещо има разни негативни коментари от преди 5-6г за тях, за паркети основно
  • 1
  • 2

Тема "Пейки/подпрозоречни первази от чам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: