Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
djogobg - специалист
Искам да си направя метална конструкция - навес за колата. Целта е навесът да го има през това време на годината, в което няма сняг(на практика да я пази от листата и цветовете на едно дърво, под което паркирам). За целта искам свързването на тръбите да е с болтове и гайки, а не чрез заваряване. Тръбите ми са 1" и 2" а жабки за скеле намирам само за цол и половина. Някой може ли да ме насочи към точното название на крепежен елемент, който ще свърже 2" с 1" тръба? Търсенето по "скоба" "сглобка" и такива общи термини доста общи резултати дава. Може и някакъв вид панта да е...

Навесът ще има три колони(по 2") в единия край, на които ще се крепят три почти хоризонтални тръби(два метра дълги, дебели по 1"), които трябва да са хванати за коловете с тази сглобка в единия край, а в другия с метално въже ще висят от върховете на колоните(колоните са около метър по-високи от мястото на сглобката). Ще сложа плат или по-гъста мрежа между тръбите, за да не тежи колкото ламарина, а и да пропуска вятъра.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не съм чувал да има такива жабки, но какво ти пречи да завариш по една планка на тръбите и да ги сглобяваш с болтове и гайки?
djogobg - специалист
Май така ще стане накрая. Тръбите са поцинковани и са с 1.8мм стена, та ми се е случвало(макар и рядко), да ги прегарям с електрожена преди. Все пак ако някой се сети за място или вид крепеж, който ще свърши работа без заваряване, бих скочил на него. Хрумна ми че с U-скоба(или както се нарича това - разбира се има и по-евтини на други места, това е само за картинката Изображение) мога да захвана някоя планка, но там не знам, дали ще е достатъчна контактната повърхност, за да се захване добре за тръбата и да не се приплъзва при вибрации от вятъра...
aleyan - специалист
Може да пробиеш тръбите и да захванеш с болт и гайка. През двете тръби.

Тема "жабки за скеле с различни диаметри" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: