Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
krasi92 - майстор
За болта от началото на темата маи става въпрос. Това е за стоящ смесител
kozl - майстор
нед май 23, 2021 11:49 pmradius написа:
Абе честно, и аз не мога да те разбера, какви шпилки, какви О-пръстени :lol:
Е кви :? Стоящите смесители имат по една или 2 шпилки, с които се захващат към плота/мивката.
Аз шпилка не съм лепил. С 2 законтрени гайки я стягам към смесителя. Но според мен няма проблем шпилката да се залепи към смесителя дори и с епоксидна смола.
А за това, че смесителят след като е бил стегнат се е охлабил и се върти от към плота, трябва да се установи причината дали е както Чапи писа или основата (плота) където е монтиран поддава и като се смачка и разхлабва се и смесителя.
В-у какво е монтиран смесителят?
Честит празник! Благодаря на всички!
Проблемът е в това, че не гайката се развива, а нещото, което аз поради незнание наричам шпилка. Това е резбованата пръчица, която се навива в тялото на смесителя.
За сега - поради мързел - използвах епоксидна смола. Да видим колко време ще изкара.
Поздрави!
lyubohar - майстор
Честит празник.
Една снимка би спестила доста от писанията,включително и моите. :lol:
radius - майстор
Абе и аз се чувствам прекаран.
chapara - майстор
пон май 24, 2021 2:03 pmradius написа:
Абе и аз се чувствам прекаран.
Ще се сетиш ти😀😁😀 има смесители и с две шпилки🤣 и като пее радиото виж коя е станцията👍🥂
radius - майстор
Какви ти шпилки, аз си мисля за врътки обикновени, викам си Чапара сигурно се е почерпил и си мисли за някакви шпилки. :lol:
kozl - майстор
А ето и снимка от смесител на Видима.

Прикачен файл:
Смесител Видима.jpg

Шпилката е една М8. И шпилката и гайката са месингови. На китайски смесители съм срещал шпилки и гайки от поцинкована стомана. И понеже се наложи да монтирам няколко "китайчета", смених шпилките и гайките с неръждаеми.
В случая по снимката гуменото уплътнение под смесителя не е оригиналното. Поради това, че мивката беше крива и с оригиналното уплътнение имаше пропуски и теч м-у смесителя и порцелана, та се наложи технология направи сам уплътнение.
chapara - майстор
пон май 24, 2021 2:37 pmradius написа:
Какви ти шпилки, аз си мисля за врътки обикновени, викам си Чапара сигурно се е почерпил и си мисли за някакви шпилки. :lol:
То може и да съм бил почерпен, но още не съм изперкал😁🥂
Large - специалист
Май човека иска да му кажат да намаже с лак за нокти.
Ако му е свършил личния, може да си купи от магазините за левче или разни ориенталски магазини за козметика.
Май върши същата работа като осигурителя зарезби... или поне на 70% от работата, за 30% от цената :)

Тема "болт лепене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: